box, cardboard, carton

Balení a přeprava křehkých předmětů je vždycky trochu risk. Když je totiž nezabalíte správně, můžou se během přepravy snadno poškodit nebo rozbít. Proto je správné balení i materiál tolik důležitý. Máme pro vás několik způsobů, jak zabalit křehké předměty tak, abyste se o ně při přepravě nemuseli bát a do cíle dorazily nepoškozené.

Připravte si správný obalový materiál

Křehké předměty by měly být skutečně dobře zabaleny. Ideálně do materiálů, které jsou k tomu přímo určené a poskytují dostatečnou ochranu. Nejlepší je například bublinková fólie nebo pěnové polštářky, ale dobře poslouží i kusy novin. Nezapomeňte předměty v krabicích taky dobře zajistit, aby se v ní při přepravě nepohybovaly a nerozbíjely se.

Bublinková fólie

Bublinková fólie je jedním z nejpopulárnějších materiálů pro balení křehkých předmětů. Poskytuje ochranu proti nárazům a otřesům a zabraní poškrábání a prasknutí. Bublinková fólie je k dispozici v různých velikostech a tloušťkách a skvělé na ní je to, že se snadno přizpůsobí různým typům předmětů a snadno ji s nimi obalíte.

Pěnové polštářky

Pěnové polštářky jsou levné, lehké a ekologické. Tyto polštářky ve tvaru 8 se do sebe vzájemně zaklíní, bezpečně věci obalí a udrží je v krabici tak, aby se při přepravě v krabici nehýbaly. Z větší části je tvoří vzduch a jsou tak velmi lehké.

Papírová výplň

Papírová výplň je dalším materiálem, který při balení křehkých předmětů můžete použít. Křehké předměty můžete zabalit do několika vrstev novinového papíru nebo je ho zmuchlat do kuliček a použít ho jako výplň krabice a zajištění věcí v nich.

Tip na článek:  Zahradní nábytek? Víme, jak vybrat ten nejlepší!

Když dojde materiál

Všechen připravený materiál na balení už došel, ale vám stále zbývá ještě několik věcí, co potřebují dobře zabalit? Když nemáte k dispozici žádné z výše uvedených materiálů, můžete použít to, co máte po ruce. To může zahrnovat v podstatě jakékoliv měkké materiály, které dokáží ochránit proti nárazům a otřesům. Místo do bublinkové fólie můžete věci balit do ručníků, dek, povlečení a stejně dobrou službu udělá i oblečení. Místo běžné výplně pak můžete křehké věci usadit v krabici do polštářů a velké věci při stěhování třeba do peřiny. Pokud vám při stěhování pomáhá stěhovací firma, můžete o pomoc požádat je. Stěhování Bohemia má připravené nejrůznější krabice a obalový materiál, se kterým zajistí, že budou vaše věci při přepravě naprosto v bezpečí.

Lepicí pásky není nikdy dost

Než se pustíte do jakéhokoliv balení, dvakrát zkontrolujte, že máte dostatek lepicí pásky. Ta je nezbytným vybavením při každém balení. Nejen, že s ní musíte přelepit krabici, aby se během přepravy neotevřela, ale můžete s ní také upevňovat vrstvy papíru na předmětech nebo přímo přilepíte křehké věci ke krabici, aby byly dobře zajištěné. Vyberte si kvalitní, širokou lepicí pásku, která spolehlivě přilne, neroztrhne se a neodlepí během přepravy.

Nejdůležitější pravidlo

A nejdůležitější pravidlo balení na konec: Vrstvit, vrstvit, vrstvit!! Nestačí jedna vrstva papíru, nebo jen prázdná krabice. Jestliže chcete při přepravě své křehké věci skutečně ochránit, raději jim dopřejte hned několik vrstev ochrany. Stěhovací společnosti, stejně jako Stěhování Bohemia, vaše věci a krabice v autě dokáží dobře připevnit, aby se nehýbaly, což byste ostatně měli i vy, ale to, jak jste zabezpečili věci v krabicích a jak se v nich budou pohybovat, záleží jen na vaší pečlivosti.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *