Chcete-li se pohybovat po cestě, utápějící se ráno, večer či za pošmourného počasí v nepříznivých světelných podmínkách, musíte pro svou bezpečnost udělat maximum. A stejně tak i pro bezpečí vašich dětí. Základní poučka říká „Být viděn.“ A jak toho docílit?

Prvním krokem mohou být snadno dostupné a levné reflexní pásky. Lze je nosit v úložných prostorách batohu (nebo přímo na něm) či v kapse u bundy, takže budou vždy po ruce. Díky ceně si jich můžete pořídit neomezené množství (a umístit je opravdu do každého zavazadla či svrchního oděvu), a navíc se snadno ovládají – a to i těmi nejmenšími účastníky silničního provozu.

Není páska jako páska

Byla by však chyba vybírat tyto bezpečnostní doplňky jen podle ceny. Ty nejlevnější produkty na našem trhu sice minimální požadavky na odrazivost splňují, ale chcete-li si zajistit opravdovou viditelnost, neměli byste rozhodně spoléhat jen na ně.

Je totiž rozdíl mezi tím, když vás řidiči vidí z dvaceti metrů nebo z mnohem větší vzdálenosti. Vyplatí se tedy nakupovat u specialistů na bezpečnost a nikoli u no-name čínských výrobců. Cenový rozdíl je v řádu desetikorun, takže vás tato investice rozhodně nezruinuje. A jak se reflexní páska používá?

Tip na článek:  Školní potřeby pro malé i velké školáky

V jejím nitru je skryté tenké kovové jádro. Stačí ji narovnat a pak se už jen za pomoci lehkého úderu sama omotá okolo svěřeného povrchu – například okolo rukávu.

Víc než jeden pomocník pro bezpečnost

Ovšem reflexní páska jen sama o sobě někdy stačit nemusí. Ne vždy ji lze totiž aplikovat s dostatečným účinkem. Například namotaná na poutku batohu přichází o většinu své odrazivé plochy a vás nebo vaše dítě tak v oblasti zad prakticky nic nechrání.

Vsaďte proto na nápadité reflexní nášivky, z nichž si vyberou děti i dospělí. Širokou paletu motivů i barev nabídne es-hop Altima.cz a to za opravdu dobré ceny. Nechte dítě, aby si své nové vybavení vybralo samo. Bude je nosit s radostí a poctivě.

Zdroj obrázku: web inzerenta

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *