Technology Artificial Intelligence  - geralt / Pixabay

Zajímá vás, jak rychlé připojení proudí vašimi kabely? Nemusíte se spoléhat jen na sliby svých poskytovatelů, vše si totiž můžete prověřit přímo v reálném čase.

Stačí se podívat na stránky Nej.cz a zjistit vše potřebné. Aby však měření rychlosti internetu proběhlo přesně tak, jak má, musíte dodržet několik základních pravidel.

Jak zjistit co nejpřesnější rychlost vašeho internetového připojení

Především si pohlídejte, že máte k dispozici moderní PC s dobře nastaveným operačním systémem a hned vzápětí zkontrolujte, že do něj vede ethernetový kabel od modemu. Jen pouhé Wi-Fi připojení se nepočítá, ukáže vám totiž nicneříkající hodnoty.

A na co ještě dbát? Rychlost internetu mohou ovlivňovat také nejrůznější procesy běžící na vašem PC, typicky jde třeba o stahování nebo streamování či skypování. A nakonec: k modemu musí být v daný čas připojeno jen jedno zařízení. Nadbytečných televizí nebo dalších počítačů se proto na těch několik minut „zbavte.“

Tip na článek:  Jak na zřízení vlastního e-shopu

Co vám řekne rychlost internetu o jeho využití

Jakmile máte změřeno, porovnejte výsledky se svými reálnými zkušenostmi. Pyšníte se pouhými 20 Mb/s? Pak vlastníte pouze úplný základ. Po svých oblíbených magazínech pobrouzdáte, e-maily přečtete a videa v nízké kvalitě také přehrajete, ale to je asi tak vše. DSL rychlost  50 Mb/s už stačí na většinu běžných činností. Skypování i streamování zvládne na jedničku a poradí si i s HD kvalitou.

Pokud ovšem patříte mezi náruživé hráče on-line her a nechcete se spokojit s nízkou kvalitou hráčského prožitku, měla by se vaše rychlost pohybovat okolo 100 Mb/s. Jen to vám zajistí ničím nerušené trávení volného času bez zasekávání a dalších nepříjemností.

Nejste s naměřenou rychlostí spokojeni? Vyberte si připojení přesně podle svých přání a požadavků na Nej.cz. Nemusíte tak přeplácet za něco, co nepotřebujete, nebo naopak utrácet za mizernou kvalitu. Už nikdy.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *