Kamenný koberec

Disponujete bazénem, schodiště, či terasou a chcete jim vdechnout novou podobu? V tom případě vám navrhujeme elegantní řešení, jak revitalizovat vzhled vašeho domova, či zahrady. Kamenný koberec si začíná hledat cestu do českých domácností a zahrad. Za svojí neustále zvyšující se popularitu vděčí nejen svému neotřelému vzhledu, ale i technickým parametrům.

Charakteristika kamenného koberce

Jedná se o populární typ podkladového materiálu. Skládá se z malinkých kamínků a oblázků spojených speciálně vyvinutým a certifikovaným pojidlem na bázi pryskyřice. Kamenný koberec se aplikuje tak, že je po jednotlivých vrstvách nanášen na podkladový materiál (může být různý beton, kachle, štěrk…) a následně urovnán. Výsledkem této činnosti je vizuálně přitažlivý a hodnotný povrch.

Kamenný koberec a jeho výhody

Kamenný koberec

Kromě nepopiratelné estetické hodnoty, se s kamennými koberci pojí i řada praktických výhod. Předně, díky tomu že se kamenné koberce nanáší pospolu je materiál beze spár. Každý kdo někdy vlastnil klasickou dlažbu z kachlí či betonu ví, jaké lapálie se pojí s odstraňováním mechu, trávy a nečistot ze spárů. Díky tomu, že kamenný koberec spáry nemá tato nepříjemná činnost odpadá.

Tip na článek:  Elektro pro každého

Kamenný koberec velice dobře absorbuje vodu. Vzhledem k této vlastnosti nedochází k vytváření kaluží na povrchu a riziko uklouznutí a pádu je tímto na minimu. K tomu přispívá i fakt, že se v zimních měsících má voda stále kam rozpínat a nedochází k povrchové námraze. Oproti dlaždičkám, či plovoucím podlahám dochází k usazování prachu přímo na kamenném koberci, který je nevíří do prostoru. Tuto vlastnost ocení zejména alergici.K jeho údržbě tedy bohatě postačí tlaková hadice v exteriéru a vysavač v interiéru.

Kamenný koberec v domácnosti

I když se na první pohled může zdát, že je kamenný koberec materiál určený výhradně ke stylizace zahrady, své místo si nachází i v interiéru. Díky svému svébytnému stylu dodá místnosti na přírodní kráse a precizní modernosti. Dokonce vám může ušetřit i nějakou korunu. Díky velice dobré tepelné vodivosti materiálu dochází k velice rychlému rozehřátí podlahy a vy nemusíte na teplo pod nohama čekat, jako u plovoucích podlah či dlažby.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *