S příchodem chladných podzimních a zimních měsíců přichází toto téma v domácnostech s malými dětmi na přetřes až příliš často. Deky, které nezahřejí, protivně studená podlaha… Také musíte v dětském pokojíčku tyto potíže řešit? Poradíme, odkud začít.

Potíž bývá zejména ve výběru materiálů. Ty umělé totiž ne vždy hřejí tak, jak by bylo třeba. Na druhou stranu není dobré vsázet vše ani na klasickou bavlnu. Pokud víte, podle čeho vybírat, už nikdy nesáhnete vedle.

Inspirativní chvilky na dětském koberci

Malé děti tráví na podlaze opravdu spoustu času. Mají tady prakticky ničím neomezený prostor ke svým hrám. V zimě však může studená podlaha způsobit nastydnutí nebo ještě něco horšího. Každá herní zóna v dětském pokoji by proto měla být proti zimě adekvátně izolovaná. Například oblíbený dětský koberec silnice ale zvládá i něco navíc. Zahřívá a přitom poskytuje i prostor ke hraní. Na své si přijdou nejenom kluci, ale i holčičky. Dnes totiž není problém sehnat ho i v růžové variantě.

Tip na článek:  Originální kuchyně na míru? Nebo „klasika“ z obchodu?

Aby bylo dětem teplo i v noci

Možná vás to překvapí, ale základem teplé postele není silná peřina, ale kvalitní dětské prostěradlo. Právě matrace totiž může odebírat cenné tělesné teplo více než okolní vzduch. Z materiálů je rozhodně nejlepší a nejteplejší froté. Speciální styl tkaní zaručuje perfektní izolační vlastnosti – froté prostěradlo je tak teplé, že jen málokdo v něm dokáže strávit i léto.

Skvělé je také jersey nebo v případě přírodních materiálů i pravé hedvábí (to kdybyste hledali inspiraci i do rodičovské ložnice). A je-li třeba se před den zachumlat třeba ke knížce s hrnkem horkého čaje v ruce, budou se vám určitě hodit i dětské deky. Vaše ratolest se mnohem spíše nechá přemluvit ke krátkému odpočinku pod dekou se svou oblíbenou filmovou či pohádkovou postavičkou. Jde také o nevšední dárek k vánocům nebo jiným výjimečným příležitostem. Široký výběr motivů a kvalitních materiálů naleznete například v e-shopu Vesna.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *