baby, cute, child

Těhotenství a kojení jsou období, během nichž se tělo ženy mění a přizpůsobuje potřebám novorozence. Jedním z nejčastějších problémů, se kterými se kojící matky potýkají, jsou bolesti bradavek. Tento problém může být velmi frustrující, ovšem lze si s ním poradit.

Proč jsou bradavky bolestivé?

Velmi citlivé prsní bradavky představují během období kojení opravdu běžný jev. Jsou totiž vybaveny nervovými zakončeními, která umožňují matce cítit, když její dítě saje. Tento zdánlivě nevinný pohyb totiž vysílá signály do mozku matky a říká jí, že musí začít produkovat mléko. Nicméně, pokud dítě nesaje správně, může to způsobit bolest a dokonce i poškození bradavek. Mezi nejčastější příčiny vzniku tohoto problému patří:

  • Špatné přilnutí dítěte k prsu.
  • Nesprávná poloha během kojení.
  • Suché nebo popraskané bradavky.
  • Infekce bradavek (například kvasinková infekce)
Tip na článek:  Průvodce těhotenstvím pomůže každé budoucí mamince

Jak zmírnit bolestivost bradavek?

A jak si s tímto problémem poradit? Pro začátek si pohlídejte správnou polohu dítěte při kojení a jeho optimální přisátí. Jedním z nejdůležitějších faktorů při kojení je správné přilnutí dítěte k prsu. Při kojení by měl být obličej dítěte přímo před bradavkou a dítě by mělo mít ústa opravdu široce otevřená. V opačném případě dochází spíše k „ocumlávání“ bradavek a nikoli k plnohodnotnému kojení. A to má samozřejmě negativní vliv na kondici prsou.

Použijte masti proto bolesti

Speciální masti mohou bolavé prsní bradavky zklidnit a zlepšit tak komfort během kojení. Hledejte především ty, které obsahují lanolin nebo jiné přírodní ingredience, jež jsou bezpečné pro matku i dítě. Skvělé jsou také obklady – například Multi-Mam Compresses díky obsahu Aloe vera jedním dechem hojí podrážděnou pokožku a likvidují bakterie. Pro dítě jsou navíc zcela neškodné.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *