Lens Contact Lens Eyes Lens Vision  - slavoljubovski / Pixabay

Za poslední roky přibylo na světě tisíce uživatelů kontaktních čoček. Výrobci se předhánějí v pestrosti svých produktů, jako jsou například bezstarostné jednodenní, komfortní měkké či svým způsobem exotické barevné čočky. Výrobci se zkrátka chtějí co nejvíce přiblížit potřebám a touhám uživatelů. V čem jsou tedy čočky lepší než brýle? Důvodů je hned několik.

Žádné mlžení ani jiné problémy

Ten, kdo někdy používal dioptrické brýle, jistě zná ten nepříjemný pocit, když se brýle zamlží a člověk nevidí nic jiného, než bílou mlhu. Tyto situace jsou nejen komické, ale mohou být i nebezpečné. V danou chvíli může totiž dotyčný do něčeho narazit, zakopnout i upadnout. Nic podobného se vám s čočkami nestane. Brýle navíc nejsou praktické ani při sportu – padají, mlží se a překáží.

Vzhled hraje prim

I vzhled má zásadní roli – někdo má brýle pouze jako módní doplněk, ale ti, kteří nosí brýle kvůli vadě zraku, většinou touží po obličeji bez obrouček a dioptrických skel. A to je další výhoda kontaktních čoček. Oči díky nim nejsou schované za skly, ale krásně vyniknou. A výrobci se nespokojili pouze s tímto faktorem, ale vyvinuli i kontaktní čočky barevné, které jsou schopné zvýraznit, nebo i úplně změnit barvu očí. Zejména mladí uživatelé totiž rádi experimentují se svým vzhledem a mění barvu svých očí doslova podle nálady. Nabídka je široká jak do škály barev, tak i tvarů. A tak není žádný problém udělat ze sebe na důležitý pracovní pohovor spolehlivou hnědoočku, nebo naopak na rande zjemnit svůj výraz a okouzlit dotyčného pomněnkově modrými kukadly.

Tip na článek:  Moderní dildo má styl

Pro koho jsou určeny?

Kontaktní čočky barevné může nosit každý. Vyrábějí se totiž jak ve variantě nedioptrické pro zdravé oko, tak i dioptrické – ty se vyrábějí s rozestupem ¼ dioptrie. Ani odlišný počet dioptrií na každém oku není žádnou překážkou. Při objednání se totiž vybírá levá i pravá čočka zvlášť.

A jak je to s bezpečností?

Barevná vrstva je pevně uzavřena uvnitř barevné čočky, proto jsou naprosto bezpečné a nemohou vyvolat alergickou reakci ani nijak poškodit oko. Je třeba jen dodržovat hygienické zásady jako u běžných čoček.

Rozšiřte tedy řady spokojených uživatelů a vyzkoušejte kontaktní čočky ať už barevné, nebo čiré. Určitě nebudete litovat.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *