Pod pojmem mandala si je možné představit termín, s nímž přišel slavný psychoanalytik Carl Gustav Jung. Jedná se o kruhový ornament, jenž se objevuje ve všech dobách i kulturách, přičemž Jungovi se tím podařilo propojit západní psychologii s východní filozofií.

Mandaly lze chápat jako nadčasové symboly jednoty a rovnováhy, přičemž mohou být nejen mapou celého vesmíru, ale i vnitřního duševního světa konkrétního člověka.

Jak vybrat ideální mandalu?

Výběr vhodné mandaly není nijak složitý. Může být totiž intuitivní, kdy člověk jednoduše sáhne poté, která upoutala jeho pozornost a líbí se mu. Mandaly je možné pověsit na zeď, ale i dát je do oken.

Obecně platí, že čím větší je blízkost mandaly, tím roste její vliv. Z té příčiny je ideální mandaly štěstí nosit při sobě. Nezdá se vám, že jeden den se vám líbí nějaká mandala, ale zítra byste již preferovali nějakou jinou?

Na tom není nic divného! Vnímání mandal je totiž vysoce individuální a intuitivní záležitostí, když na člověka působí i jeho momentální nálada. Jestliže se nechcete spoléhat jen na intuici, většina mandal mívá stejně název nebo funkci, pro kterou ji výrobce namaloval.

Tip na článek:  Přírodní zázrak jménem Kratom

Mandaly na sklo přinesou pozitivní energii do vašeho domova

Mandaly na sklo je možné charakterizovat i jako skvělou dekoraci na skleněných plochách oken nebo dveří. Procházející sluneční paprsky, které do místnosti pronikají skrz mandaly, přispívají k tomu, že se v místnosti usídlí pozitivní energie a dobrá nálada. Kvalitní mandaly přilnou na sklo natolik dobře, že je umývání a čištění oken nemůže nijak ohrozit.

Vybarvování mandal má blahodárné účinky na vaši mysl

V dnešní hektické době jsou stále oblíbenější i omalovánky mandaly, které rozhodně nejsou určeny pouze pro děti! Nemůžou si je vynachválit ani dospělí, jimž slouží jejich vybarvování jako prostředek boje proti nespavosti, stresu a špatné náladě.

Vykreslení mandaly trvá maximálně několik desítek minut a člověk si v jeho průběhu skutečně odpočine a zbaví se protivných myšlenek na každodenní starosti.

Čakrové mandaly udržují fyzickou a psychickou složku osobnosti v rovnováze

K harmonizaci konkrétních energetických center, která jsou známa jako čakry, představují ideální nástroj čakrové mandaly. Na lidském těle se nachází sedm hlavních čaker, a to podle páteře až k temeni hlavy.

Sedm čakrových mandal přispívá k tomu, aby se je podařilo zachovat ve vzájemném souladu, čímž se člověku může podařit vyhnout se fyzickým a psychickým problémům.

Mandala potěší také jako dárek!

Mandalu se rozhodně nemusíte bát zakoupit ani jako dárek! Jejím prostřednictvím totiž dáváte obdarované osobě část sama sebe. Pro koupi mandaly je vždy lepší zvolit některý z prověřených e-shopů, jakým je např. www.poznani-knihy.cz aby se člověk vyhnul případným nepříjemnostem.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *