Mandala Art Abstract Geometric  - DG-RA / Pixabay

Jste ve stresu a potřebujete se odreagovat? Nebo jenom máte rádi různé omalovánky a barvy? Ať už vás baví umění, nebo jste amatér, který si rád odpočine při nenáročné činnosti, jistě vás zaujmou antistresové omalovánky a mandaly.

Mandaly byly již v buddhismu a jsou i dnes

Historie mandaly spadá k začátku samotného lidstva. Každá kultura a každé náboženství, především pak hinduismus a buddhismus, ji hojně používaly. V překladu znamená něco jako magický kruh a tohoto překladu se drží dodnes.

Každá mandala je kulatá, stejně jako mandaly, které se používají v antistresových omalovánkách. Ať už mandaly samy kreslíte, nebo jsou předpřipraveny jako omalovánky, vždy by měly být v určité harmonii, v harmonii mužské a ženské. Tedy harmonii, která spojuje tvar a barvu.

Nepřináší pouze zábavu, ale také uklidnění

Mandaly nejsou pouze pro projevení vaší fantazie a odpočinutí si od každodenního stresu. Existují také mandaly, které člověku dokážou pomoct. Jedná se třeba o léčivé mandaly. Takové mandaly vám napomůžou například zlepšit jemnou motoriku.

Další mandaly se starají například o duchovní uklidnění. K tomu pomohou především mandaly andělské. Andělská mandala napomáhá člověku k urovnání jeho myšlenek. Člověk si jejich malováním dokáže uvědomit protikladné síly, malováním si je dokáže vybavit a postupem času se s nimi také vypořádat.

Tip na článek:  Casino online? Moderní vychytávka současnosti!

Mandaly jako antistresové omalovánky

Mandaly obyčejní smrtelníci používají především ve formě antistresových omalovánek. Ty se staly před několika lety velmi populárními a jejich sláva neklesá, ba naopak. Mandal existuje nepřeberné množství. Malovat je mohou nejen děti, ale také dospělí.

Antistresové omalovánky pro dospělé jsou skvělým relaxem, při jakékoliv chvilce, kterou člověk při každodenním shonu zažívá. Můžete si pořídit pouze malé, kapesní omalovánky, ve kterých se nachází nespočet mandal různých vzorů a vy je můžete vytáhnout prakticky kdekoliv.

Po vymalování v nich můžete vidět obrázky zvířat, nebo pouze různé ornamenty, které ale dohromady tvoří sladěný celek.

Snažte se vypnout a relaxovat

Ne nadarmo se omalovánky jmenují antistresové. Odložte na chvíli mobil a snažte se vypnout svou mysl. Urovnejte si myšlenky, popřemýšlejte nad svým životem a malujte a malujte. Největší úspěch těmto omalovánkám přináší právě to, že se u nich člověk dokáže zrelaxovat. Malováním ale také podporujete práci svého mozku. Nejen že dochází k podpoře kreativity, ale také napomáhá k zlepšení organizačních procesů a logického myšlení.

Ať už si tedy chcete odpočinout po náročném dni, zlepšit jemnou motoriku, nebo srovnat myšlenky, mandaly a antistresové omalovánky jsou tím, co vám zaručeně pomůže. Vybírat můžete z nepřeberného množství barev a vzorů. Nabídka je opravdu pestrá.

Autor: www.poznani-knihy.cz

Podobné články na Triomar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..