fireman, fire, axe

Požáry jsou nejčastější pojistnou událostí, s níž se každým rokem potýká celá řada majitelů domů a bytů. Tento živel však dokáže způsobit značné škody, a to někdy i zcela nevratné. Právě proto je namístě požárům předcházet, čímž se vyhnete i zbytečně vynaloženým nákladům na opravu poničených prostor. Jak domácnost efektivně chránit a na co byste si měli dát pozor?

Investujte do moderních technologií

Neštěstí dokážou předcházet krom jiného i moderní technologie, které vás na vzniklý problém upozorní dříve, než dojde k nejhoršímu. Na vzniklý požár vás tak rychle dokážou upozornit například detektory kouře, jež ihned rozpoznají, že uvnitř interiéru propukl požár. Vy se tak můžete včas evakuovat a zavolat pomoc. Velký problém představují i výbuchy plynu, k nimž může dojít při jeho úniku. Nebezpečný je i pro vás samotné, jelikož už po pár v dechnutí se může člověk otrávit.

Právě proto je výhodné instalovat v domácnosti hlásič CO2, s nimiž se opět o problému dozvíte mnohem dříve. V neposlední řadě je dobré věnovat pozornost i osvětlení, jež může na první pohled působit zcela neškodně. Klasické žárovky však mohou být nebezpečné, přičemž často jsou také jedním ze strůjců požárů. Mnohem lepší jsou LED svítidla, jež jsou mnohem bezpečnější a úspornější – mezi nejpoužívanější patří LED žárovky E14.

Zaměřte se na prevenci požárů v domácnosti

Kromě výše uvedených zařízení je důležité dodržovat několik základních pravidel prevence požárů v domácnosti. Mezi ně patří pravidelná kontrola elektrických zařízení, udržování čistoty a pořádku v kuchyni a bezpečná manipulace s ohněm. O veškerých pravidlech informujte i své děti, které mohou často omylem způsobit požár.

Každopádně maximální jistotu vám poskytnou již zmíněná zařízení, s nimiž se o propuknutí požárů dozvíte téměř ihned. Zakoupit je můžete u specializovaných e-shopů mezi něž patří i obchod Emos.cz. U něj narazíte na širokou škálu zboží od detektorů až po zabezpečovací prvky, včetně IP kamer či alarmů.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *