V letošním roce bylo jasné, že tolik oblíbený minimalismus v nábytkovém světě pozvolna doznívá. A co ho letos nahradí? První návrhy z dílen světových interiérových designérů hovoří jasně: hravost, kreativita a kapka odvážných řešení.

Můžeme se těšit na živé barvy a zajímavé tvary, které však nerozevírají propast mezi užitnou hodnotou a nevšedností. Právě naopak. A pro příklady nemusíme chodit daleko.

Trend číslo jedna: otevřené kuchyně

Už nejde o místo určené pouze k přípravě jídla. Naopak. Není totiž důvod, aby se kuchaři či kuchařky izolovali od zbytku domácnosti a od svých hostů. Není divu, že tento trend stále častěji proniká i do restaurací.

Základním předpokladem takového řešení je rozhodně kvalitní nábytek, nabízející přívětivý pohled ze všech stran. Mezi trendy barvy patří kobaltová a všeobecně odstíny modré. Propojení s módními moly je nasnadě.

Tip na článek:  Jak vybrat architekta?

Trend číslo dvě: ve jménu přírody a recyklace

Zodpovědný přístup a udržitelnost se dostávají do popředí i zde. Vintage nábytek  je proto oblíbenější než kdy dříve. Důraz je kladen na dřevo a výrobky z něj a stranou nezůstávají ani nejrůznější zbytky (ba přímo odpad z výrobních dílen), jež mohou do vašeho bydlení vnést mnohdy nápadité detaily, které by jinak vašim očím zůstaly utajeny.

Trend číslo dvě: hlavně hravě

Nábytek, co se neohýbá, netvoří oblouky a nedává vyniknout výrazným texturám, jakoby v roce 2020 ani neexistoval – tedy co se mistrů návrhářských dílen týče. Oblíbené masivní dřevo nebo třeba kov tak dostávají zcela novou tvář.

Ve hře jsou i mini a maxi tvary, tentokrát v podobě efektních detailů – hora polštářů se snadno změní v několik menších ostrůvků pohodlí, prázdnou stěnu v obývacím pokoji ozdobí jen jediná (zato však opravdu obří) dekorace apod.

Zajímá vás jak vypadají nábytkové trendy pro rok 2020 v praxi? Propátrejte aktuální kolekce třeba v e-shopu Nabytkovyraj.cz a inspirujte se přehledem toho skutečně nejlepšího!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *