Obvykle bereme batoh spíše jen jako slušivý doplněk, u něhož dbáme nanejvýš na praktické rozdělení kapes nebo pár šikovných přezek navíc – třeba na přichycení lahve s vodou. Ovšem tady to opravdu skončit nemusí. Skutečně kvalitní modely vám toho mohou nabídnout mnohem víc.

Speciální batoh na kolo se hodí zejména pro ty, kdo často a rádi jezdí dlouhé trasy. Právě na nich se totiž riziko pádů a s nimi spojených úrazů zvyšuje. A jak vás přitom může ochránit obyčejný batoh?

Páteřák se leckdy hodí!

Ve chvíli, kdy vás čeká krkolomný přelet přes řídítka nebo „jen“ obyčejný kotoul do příkopu, bývá na případný úraz nejcitlivější vaše páteř, tedy pokud nepočítáme odřená kolena a naražené lokty. Batohy s integrovaným páteřákem, které pevně sedí na zádech, poslouží jako účinná první linie ochrany, která utlumí náraz a pomůže páteř udržet ve správné poloze. Ale nebojte se, obvykle lze tuto ochranu vyndat a batoh posléze vyprat či jinak vyčistit.

Šikovný doplněk, který se přizpůsobí

Kvalitní sportovní batoh na zádech perfektně sedí. V žádném případě se nepohybuje doprava a doleva, ani nenadskakuje na hrbolech. Jeho tajemstvím jsou minimálně dvě, případně tři řady nestavitelných popruhů, vedoucích přes boky, břicho a hrudník.

Nesmí chybět ani důmyslné odvětrávání, díky němuž se vaše záda hned tak nepropotí, což by později mohlo hrozit nepříjemným „ofouknutím“ a ztuhnutím.

Co dalšího ještě chtít

A podle čeho vhodné outdoor batohy pro cyklistku vybírat dál? Zejména podle množství kapes a úchytů na nejrůznější drobnosti. Chtějte dostatečně velký úložný prostor na vodu, polstrovanou kapsu na brýle, kapsu na telefon chráněnou proti vodě (případně vsaďte přímo na voděodolný batoh), upínací systém pro přilbu a nejlépe také integrovanou pláštěnku.

Zkrátka a dobře, myslete na to, aby vám na cestách opravdu nic nechybělo. A kde vybírat? Třeba v e-shopu Singltrek.cz – oficiální bajkshop tvůrců Singltreků v České republice.

Similar Posts

1 komentář

  1. Nejednou jsem páteřák ocenil, a to nejen na kole, ale už i na motorce. Naprostej základ. Míra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *