Každým rokem se u nás zvyšuje počet párů, které mají problémy s otěhotněním. Starý mýtus, že problém neplodnosti bývá obvykle na straně ženy, už je zbořen, dnes se totiž poměr vyrovnal na 1:1. Stále více mužů se od lékařů dozvídá, že na vině jsou právě oni, respektive jejich spermie, které nejsou v pořádku. Během 20. a 21. století se neplodnost u mužů, zřejmě v důsledku negativních civilizačních vlivů, výrazně zvýšila, každým rokem jich přibývá více a více. Problém si uvědomuje i Světová zdravotnická organizace, která přistoupila ke snížení hranice potřebné pro bezproblémové těhotenství.

Dnes má zdravý muž pouze 20 milionů spermií v jednom mililitru ejakulátu, což je o polovinu méně než tomu bylo v 80. letech 20. století. Na vině je řada rizikových faktorů. Znečištěné životní prostředí, nezdravá strava, špatný životní styl. Právě špatné stravovací návyky jsou úzce spjaty s kvalitou spermiogramu, muži, kteří jí zdravě mají výrazně vyšší množství spermií. Svůj podíl má také stres či těsné oblečení, které vede k zahřívání varlat a tím také k snižování plodnosti. Roli hraje kouření cigaret, užívání drog, vysoká konzumace alkoholu, nadměrná fyzická zátěž nebo sporty, které nadměrně zatěžují rozkrok – jízda na kole, motocyklu nebo na koni. Určit ten hlavní důvod je obtížné.

Tip na článek:  Moderní dildo má styl

Nejčastější příčinou mužské neplodnosti jsou poruchy spermií, jejich počet, kvalita a pohyblivost.  Špatně pohyblivé spermie způsobují nízkou kvalitu spermatu, za nedostatkem spermií zase může stát porucha ejakulace.

Základním vyšetřením plodnosti muže je vyšetření spermatu, tzv. spermiogram, pomocí něhož se v ejakulátu zjišťuje přítomnost spermií, posuzuje se jejich pohyblivost, tvar a kvalita. Pokud jsou hodnoty zhoršené, může stačit pouze upravit životní styl. Jestli se diagnostikuje příčina neplodnosti, lze zahájit nejvhodnější léčbu.

V dnešní době jsme schopni dosáhnout biologického otcovství i u mužů, u nichž by to bylo dříve nemožné. Přestaňte se tedy zbytečně trápit a navštivte naše specializované pracoviště. Přijďte si splnit Váš sen o dítěti.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *