Co nezapomenout před odjezdem na dovolenou

Doba dovolených s sebou nese zvýšený zájem o cestování, volnočasové aktivity, ale i bohužel vhodný čas pro zloděje, aby k vám zavítali právě v době, kdy nejste doma, či vás v nestřeženém okamžiku, třeba na pláži zbavili jistých finančních prostředků a co hůř – osobních dokladů.

Příprava na dovolenou

Je tak důležité, než odjedete na dovolenou udělat pár významných kroků a nezapomenout na nezbytnosti, které budete při své cestě potřebovat, ale i na to, co udělat, aby váš osobní majetek byl ochráněn po dobu vaší dovolené.

Když se lidé chystají na dovolenou, obvykle přemýšlí nad tím, co mají mít s sebou, zda mají opalovací krémy s dostatečným filtrem, plážové osušky, plavky a vhodné oblečení, také co budou dělat a kam se podívají, a samotný majetek doma tak nějak opomíjí. A přitom nejde jen o zloděje.

Velice nepříjemným návratem z dovolené může být prasklé vodovodní potrubí, které vytvoří povodeň u vás doma a zaměstnává vás tak na dlouhou dobu.

Než vyrazíte na cesty

Proto vždy, než odjedete na delší dobu někam, zavřete přívod vody. Tak dostatečně eliminujete vznik nepříjemných závad. Podobné je to u elektřiny. Všechny přístroje nejen vypněte, ale i vytáhněte ze zásuvek, mimo teda lednici a mrazák. Zavřete všechna okna a dveře a před odchodem se o jejich dostatečném zavření ještě přesvědčte. Jsou to sice obecné rady, ale dost vám pomohou.

Tip na článek:  Kongresový hotel Praha nabízí exkluzivní služby i ubytování pro náročné

Tip pro čtenáře: Vhodné je si i všechny postupy napsat a pak odškrtnout. Lidé před dovolenou jsou plni nadšení z cesty a těší se na odpočinek, takže na dost takových záležitostí, spojené se zabezpečením domu či bytu zapomenou.

Co vzít s sebou

Plavky, sluneční brýle, osušky a opalovací krémy jsou základ. To snad nikdo nezapomene, jenže nutné je myslet i na to, že berete pravidelné léky, které je nutné vzít, a nenarušovat tak hladký průběh příjemné dovolené. Dále nezapomeňte i malou lékárničku, kde budou léky proti alergiím na první pomoc, náplasti, živočišné uhlí i léky proti bolesti. Nemusí toho být mnoho, budete ráda, když nic z toho nepoužijete, ale rozhodně není žádným nadšení, když na dovolené musíte, obzvlášť v cizí zemi shánět pomoc proti problému.

Jak zažít skvělou dovolenou

Rozhodně mějte u sebe základní potřeby, jako jsou nůžky, ale třeba i šití, menší kabelku, do které dáte vše potřebné, když se vydáte na večeři a mnoho jiného. Pamatujte na to, že jste v cizím prostředí, kde nemáte vše, jako doma k dispozici a to vám může bohužel zkazit i dovolenou.

Připravte se na problémy včas a obraňte se proti nim. Budete to najdou skvělá dovolená, bez potíží.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.