Také vás láká jednoduché a levné bydlení, které tyto výdobytky moderní a rychle se rozvíjející civilizace přinášejí? Máme pro vás pár zajímavých informací. A ty se určitě o mobilních domcích vyplatí vědět.

Říká se jim různě. Stacaravany, mobilheimy či holiday home. Na tom však vcelku nezáleží. Důležité je, že se jejich stavba obejde bez většiny nutných povolení, jež byste jinak potřebovali pro výstavbu klasického domu. A přitom nabízejí velmi vysoký komfort bydlení.

Proč je mobilní bydlení tak oblíbené?

Faktorů je hned několik. Mezi ty hlavní patří určitě rychlost a jednoduchost výstavby. Musí se však snoubit s vysokým komfortem bydlení – nejméně takovým, jakým disponují běžné domy. A ve hře je samozřejmě i nízká cena. Tří nebo dokonce čtyřmilionová hypotéka nebude určitě v jejich případě třeba.

A jak je to s hypotékou?

Také podléháte omylu, který říká, že na tuto finanční službu zkrátka nedosáhnete? Pak se nenechte mýlit. Stačí k tomu jednoduchá klička. Má-li dům kompletní dokumentaci, ukotví se do země a při jeho pojmenování se vynechá slůvko „mobilní“, nebudete mít s bankou žádný problém.

Tip na článek:  Podlaha a výmalba: Čemu dát přednost a v jakém pořadí?

Více, než jedna kategorie

Je důležité si uvědomit, že mobilní domky a dřevostavby lze rozdělit do dvou skupin. Pokud se poohlédnete po produkci ze zahraničí, pak získáte pravděpodobně „jen“ objekt, určený pro krátkodobé pobyty. Vyhovuje totiž pouze evropským normám, jež bývají v mnoha ohledech mírnější, než ty naše. Ovšem poctivé české mobilní domy jsou vlastně dřevostavby se zabudovanými prvky mobility. Jiným slovy – lze je snadno složit a rozložit (a samozřejmě v případě potřeby přemístit jinam). Někdy tak vznikají komplikace se stavebními úřady, které je třeba řešit.

Vyplatí se proto pořídit si takové bydlení od odborníků, kteří této problematice rozumí. Pokud zamíříte do e-shopu Mobilnidomky.cz, pak budete jednat s experty, pro něž jsou podobné potíže denním chlebem. V případě jakéhokoli nedorozumění tak vždy získáte zastání. Koneckonců, jde o jedny z prvních průkopníků mobilního bydlení u nás. Chodit v tom tedy umí opravdu dobře.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *