Miami

Miami je město patřící mezi vůbec největší v jihovýchodní části Floridy a druhé největší na celém státě. Povrch na západě obklopuje bažinatý národní park s názvem Everglades a na straně druhě, tedy východní, můžete vidět Atlantský oceán. Počet obyvatel není tak přílíš vysoký, tvoří jej pouze 433 136 obyvatel.

Metropolitní oblast je už mnohem vyšší a obývá jí něco málo přes 5 milionu obyvatel. Takže jí lze řadit mezi největší ve Spojených státech. Nejvíce lidi na území jsou tvořený s Hispánců a Afroameričanů. Rozloha města je 143,15 km2, z toho však přes 50 m2 zabírá vodní plocha.

Význam města je považován za celosvětový a to v různých kategorii, například v kategorii ekonomiky, dopravy, kultury, vzdělání, médií, umění, zábavy a mezinárodní trh. Miami se může také pyšnit svým významným přístavem a letištěm, proto se mu také říká Brana do Ameriky.

Tip na článek:  Leze vám zima krkem? Vyrazte na wellness pobyt!

V centru města je největší koncentrace mezinárodních bank v celých Spojených státech. K vysokému růstu obyvatel došlo nejvíce v posledních 50 let, je to z důvodů vysokému počtu emigrantů z Latinské Ameriky. Obyvatelé z Latinské Ameriky dnes tvoří přesně 65% obyvatel města a mají podíl na tom, že zde především vládne španělština.

Historie Miami

Úplně prvnímí obyvateli Miami byli původní Američtí obyvatelé. To bylo před cca. 10 000 lety. Poté, co se sem nastěhovali první Evropané, usadil se zde i kmen Tequestů. Prvním stálým obyvatelem města se stal na počátku 19. století člověk jménem Pedro Fornells z Menorky. Za osobu, která založila Miami, je považována Julia Tuttle. Tato žena zde vytvořila rozsáhlé plantáže a zasloužila se o rozvoj železniční dopravy v oblasti.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *