Rádi byste začali podnikat, ale současná nabídka v ČR nejrozšířenějších právních forem společností typu s.r.o. či a.s. vám z nějakého důvodu, tím může být například přehnaná transparentnost nebo značná byrokratická náročnost jejich zřízení, nevyhovuje?

Pak zoufat rozhodně nemusíte, neboť si můžete založit buď svépomocí či prostřednictvím specializovaného zprostředkovatele offshore firmu, která ponese právní formu International Business Company (IBC).

Pod pojmem offshore společnost se pak rozumí taková firma, jež má všechna potřebná oprávnění k tomu podnikat na území daného státu, v našem případě na území České republiky, ovšem její sídlo (postačuje pouze virtuální) a registrace jsou vedeny v některé ze zemí pro něž se vžilo označení daňový ráj.

Mezi nejoblíbenější daňové ráje z hlediska přívětivosti vůči podnikatelům patří:

  • Trinidad a Tobago
  • Belize
  • Seychely
  • Britské Panenské ostrovy
  • Guam
  • Marshallovy ostrovy
  • Lichtenštejnsko
  • Panama
  • Monako
  • Samoa

Dále může být offshore společnost zaregistrována v zemích označovaných jakožto offshore jurisdikce. Tyto státy, jmenovitě kupříkladu Spojené arabské emiráty nebo Singapur, se vyznačují tím, že finanční prostředky pro veřejný sektor obstarávají jiným způsobem než výběrem daní (např. z turismu, investování) a nedaní příjmy ani majetek svých rezidentů získaný za jejich hranicemi.

Efektivní způsob, jak snížit daňovou zátěž a zároveň zůstat v anonymitě

Takovéto offshore podnikání s sebou oproti tomu „klasickému“ přináší celou řadu výhod. Jednou z těch nejvýraznějších a současně nejprospěšnějších je možnost daňové optimalizace.

Tip na článek:  Drahé kovy představují účinný nástroj proti inflaci, musíte je však nakupovat chytře

Díky registraci firmy v daňovém ráji totiž dokážete snížit daňovou povinnost o několik procent, nezřídka kdy se podnikatelům podaří ji snížit dokonce až na 0 %.

Dále zajisté uvítáte i to, že offshore firmy bývají častokráte osvobozeny od cla při dovozu investičního majetku potřebného pro podnikání (kancelářské potřeby, automobily atd.).

Offshore podnikání tedy pomáhá účinně šetřit peníze, jež můžete raději investovat do samotného chodu firmy. 

No, a pokud vám vadí výše zmiňovaná až skoro přehnaná transparentnost u v Česku založených firem, tak pro vás máme dobrou zprávu. Offshore společnosti totiž zajišťují s dopomocí odlišného právního prostředí dokonalou ochranu anonymity majitele a firemního majetku.

Tím, že se rozhodnete přenést právní část pole působnosti vaší společnosti do zahraničí navíc získáte v očích dodavatelů a zákazníků status mezinárodního podniku.

V neposlední řadě se mezi devízy offshore podnikání řadí i možnost vyhnout se často možná zbytečně přísným regulacím některých podnikatelských aktivit v ČR – daňové ráje, respektive offshore jurisdikce v tomto totiž nabízejí o poznání mírnější podmínky.

Rovněž ani proces založení a správy společnosti se sídlem v daňovém ráji není tolik byrokraticky náročný. V případě zájmu můžete využít nezávaznou konzultaci u společnosti Parker & Hill, která se právě na offshore podnikání specializuje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *