Že zdraví máme jen jedno, všichni dobře víme. A někteří z nás se i pravidelně zamýšlí nad tím, co tělu prospívá, co mu škodí a snaží se vymýšlet různé způsoby, jak o své zdraví pečovat. Jedním z těchto způsobů je, vedle dostatečné pohybové aktivity, kvalitní a vyvážený jídelníček a pravidelná strava.

Tělo vám za pravidelné snídaně, svačiny, obědy i večeře jistě poděkuje. A že polévka je grunt, to věděly už naše babičky, na jejichž stole nikdy nemohla chybět. I dnes by měla tvořit důležitou součást zdravého a vyváženého jídelníčku, je totiž zdrojem vlákniny, minerálů a vitamínů. Husté zeleninové i jemné krémové polévky jsou bleskově uvařené, zasytí a dodají tělu množství vitamínů z darů zahrádky či lesa. Hřibová, brokolicová, cuketová, dýňová, jemná hrášková – každá svou vůní láká ke stolu. Nebo se raději vydatně občerstvíte studeným andaluským gazpachem, slovanskou okurkovou, mrkovo-celerovou či maďarskou ovocnou polévkou? Polévky v zimě zahřejí, v létě osvěží a navíc pomohou s dodržováním pitného režimu.

Bohužel, v současnosti jsou polévky i přes všechna pozitiva často vynechávány, a tak zatímco dříve byl oběd bez nich výjimkou, dnes se jedná o situaci naprosto standardní. Oběd totiž tvoří v nejedné domácnosti pouze hlavní chod. Teď to ale můžete jednoduše změnit.

Přestaňte se vymlouvat na nedostatek času, připravit horkou a lahodnou polévku můžete za pár minut, a to dokonce bez sporáku či rychlovarné konvice. Polévky připravené za studena i ty, z nichž se na talíři paří, připravíte rychle a snadno díky kuchyňskému mixéru s funkcí vaření Orava RMH-900. A jak na to? Stačí do jeho skleněné nádoby s praktickou odměrkou vložit ingredience, vybrat si z 8 přednastavených programů, zapnout výkonný motor s vysokými otáčkami a nízkým příkonem – a přístroj se postará o vše s gastronomickou precizností, za kterou by se nemusela stydět žádná babička. Krájí, mixuje, vaří i míchá a jídlo udrží teplé i po dovaření. Ba navíc díky funkci odloženého startu připraví lahodný pokrm na minutu přesně podle vašeho přání. Třeba na chvíli, kdy si sundáte boty po dobrodružstvími nabitém výletě. Přece jen – žijeme v době technologického pokroku! Tak jej využijme pro své pohodlí.

Tip na článek:  Potěšte své klienty milým dárkem

Nádoba z tvrzeného skla má objem 1,4 litru na přípravu teplé a 1,75 litru studené polévky. Disponuje praktickou tepluvzdornou rukojetí, takže při nabírání nepotřebujete chňapku ani naběračku.

Mixér ocení ale také všichni milovníci omáček, mléčných koktejlů, pyré, zdravých smoothies či osvěžujících long drinků, které můžeme připravovat díky možnosti drcení ledu.

Tento mixér bude pravou rukou i novopečených maminek – využitelný je totiž i pro přípravu dětských příkrmů.

S takovým všestranným pomocníkem vám to v kuchyni půjde samo.

Prodává Orava za 2 659 Kč.

www.orava.eu

Orava-RMH900

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *