PELICAN má v Brně již dlouholetou tradici. Vždyť, komu by se už jen při vyslovení slova PELICAN nepromítlo před hlavou pomaturitní studium, klasické jazykové kurzy, firemní jazykové kurzy – nebo třeba činnost na evropských vzdělávacích projektech, to vše v samotném srdci Brna.

Co se však zas až tolik neví, je, že se od svého počátku specializujeme taky na výuku češtiny pro cizince. Jsou to právě evropské projekty, v rámci nichž přímo sami vytváříme didaktické materiály a příručky pro učitele.

Neustále tak na poli výuky druhých jazyků získáváme neocenitelné zkušenosti, které promítáme do lekcí organizovaných naší školou.

Novinkou v letošním roce je to, že kromě individuálních a skupinových kurzů otevřeme od začátku školního roku 2019/20 taky intenzivní roční kurz češtiny pro cizince v BrněPojďme se spolu dnes podívat na nejčastější otázky týkající se takového kurzu.

A nezapomeň, že pokud by mezi vybranými otázkami a odpověďmi v dnešním článku chyběla ta Tvá, jsme denně v kanceláři na Lidické 9 a všechny Tvé dotazy více než rádi zodpovíme. Tak jdeme na to!

Přihlášení, platba a VÍZUM

Jako u každého kurzu, taky v případě zájmu o roční kurz češtiny pro cizince je v první řadě nejdůležitější se přihlásit a poté uhradit platbu. Žádnými přijímacími zkouškami Tě děsit nebudeme, je totiž možné, aby se u nás češtinu začínali učit i úplní začátečníci, jaképak tedy přijímací řízení?

Přihlášku je možné vyplnit online na našich stránkách – je třeba k ní však přiložit scan pasu, fotku pasového formátu a souhlas se zpracováním osobních údajů. Tohle všechno lze vyřídit taky přímo v kanceláři naší školy, kde Tě moc rádi uvidíme. Jakmile se tak stane, je veškerá dokumentace za námi!

Platbu za kurz je možné uhradit zasláním částky na účet, případně opět v naší žluté kanceláři PELICAN. V ceně kurzu je jedno VELKÉ překvapení. Je tím kurz druhého jazyka zdarma, a to ve formě klasického kurzu 1x týdně 90 minut. Bude to kurz angličtiny, španělštiny, němčiny, ruštiny nebo třeba francouzštiny?

Tip na článek:  Proč studovat jazyky s PELICANEM?

Platbu kurzu lze rozdělit na dvě splátky. Při obdržené celé (či první poloviny) částky Ti vystavíme potvrzení o studiu na naší škole, na jehož základě si budeš žádat o vízum.

Zpravidla 95 % studentů nemá s udělením víza na základě intenzivního studia (20 vyučovacích hodin týdně) nemá problém. Nemusíš se tedy ničeho obávat. Pokud by se však stalo, že vízum nezískáš, celou částku za kurz češtiny pro cizince Ti vrátíme.

Jak probíhá výuka, harmonogram a ukončení školního roku

Jak bylo řečeno na začátku článku, češtinu pro cizince nabízíme jak ve formě klasických skupinových kurzů 1x týdně, tak kurzy individuální. Nicméně, roční kurz češtiny má svá pravidla.

Probíhá 20 vyučovacích hodin týdně – má dva semestry, které jsou odděleny jarními prázdninami. Školní rok pak končí na přelomu května/června roku 2020.

Na výuku budeš docházet každý všední den, ve stejnou dobu po celý školní rok. Samozřejmě Tě ve škole nebudeme trápit přes prázdniny, státní svátky či výjimečná ředitelská volna!

Výuku budeš mít vedenou v češtině, učíme se přeci češtinu! Pokud však bude potřeba něco dovysvětlit, bude se tak dít v angličtině či rukama a nohama. Na začátku školního roku budou studenti (dle konečného počtu) rozděleni do skupin, bude jim přiřazen lektor, se kterým se budou vídat po celý rok.

Na konci školního roku od nás každý student obdrží Osvědčení o absolvování ročního jazykového kurzu.

Je možné složit Státní jazykovou zkoušku úrovně základní B2 a všeobecné C1, přihlašování k nim je dobrovolné. Je možné taky skládat zkoušku z úrovně B1, na základě které obdrží kandidát Osvědčení o znalosti jazyka na úrovni B1. A to se vždycky hodí, ne?

Nenašel jsi odpověď na svou otázku? Neváhej se na nás obrátit, ať už telefonicky, emailem nebo osobně v kanceláři naší školy. Všechny Tvé dotazy moc rádi zodpovíme. Jedeme v tom společně!

Tvůj PELICAN

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..