a bunch of gold bars sitting on top of a table

Investiční zlato představuje jeden z nejtradičnějších a nejstabilnějších způsobů ochrany majetku. V době finanční nejistoty a kolísání měn se zlato jeví jako spolehlivý prostředek pro uchování hodnoty. V tomto článku se podíváme na výhody investičního zlata a představíme švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinérie Argor-Heraeus, které jsou špičkou na trhu s investičním zlatem.

Výhody investičního zlata

Investiční zlato je vysoce likvidní aktivum, které si udržuje svou hodnotu i v průběhu ekonomických krizí. Zlato je globálně uznávanou komoditou s dlouhodobou historií, a proto investice do něj nabízí určitou psychologickou jistotu. Investiční zlato je osvobozeno od DPH v celé Evropské unii, což znamená, že jeho nákup není zatížen žádnými dodatečnými daněmi.

Švýcarské zlaté slitky s hologramem

Mezi investičním zlatem mají zvláštní postavení švýcarské zlaté slitky s hologramem vyráběné rafinérií Argor-Heraeus. Tato rafinérie je známá svou vysokou garancí ryzosti a původu zlata. Hologram, ražený přímo do zadní strany slitku, představuje nedělitelnou součást zlaté cihličky a poskytuje kupujícím jistotu, že jejich investice je skutečně ověřená.

Tip na článek:  Současný vývoj hypoték na našem trhu

Technologie Kinebar®

Kinebar® je speciální holografická technika, která je chráněná obchodní známkou společnosti UBS (Union Bank of Switzerland). Tato technologie zahrnuje aplikaci bezpečnostního prvku, zvaného kinegram. Kinegram, jehož název je odvozen z řeckých slov pro “pohyb” a “psané”, mění obrys i barvu při pohybu slitkem. Tímto způsobem je zajištěna vysoká úroveň bezpečnosti, srovnatelná s ochranou bankovek nebo cestovních pasů vyspělých západních států.

Cena a dostupnost

I přes své unikátní bezpečnostní prvky nejsou slitky s hologramem významně dražší než obyčejné zlaté slitky. V České republice a na Slovensku jsou tyto slitky distribuovány společností Zlatovna, která zajišťuje širokou dostupnost a konkurenceschopné ceny.

Investice do zlata, a zejména do švýcarských zlatých slitků s hologramem od Argor-Heraeus, představuje rozumný krok pro každého, kdo chce své finanční prostředky ochránit před inflací a finančními otřesy. Díky vysoké ryzosti, certifikaci a bezpečnostním prvkům jsou tyto slitky nejen bezpečnou, ale také zajímavou formou investice.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *