židle

Sedíte většinu dne? Potom nezapomínejte na výběr správné židle, protože jen tak můžete předejít bolestem v oblastech krční páteře, šíje a zad. Nesprávné sezení patří mezi příčiny vzniku vyjmenovaných zdravotních problémů. Jakmile neodstraníte příčinu potíží, očekávejte v brzké době zhoršení, v mnoha případech i s trvalými následky. Jednoduše zapomeňte na nepohodlnou židli, která vás tlačí a je jinak nepříjemná!

Jak na výběr správné židle?

Problémy se zády vyřeší hlavně dynamické sezení na vašemu tělu speciálně přizpůsobené židli. Vše si jednoduše nastavíte k vašim potřebám. Pro kancelářské židle je důležitý pohodlný a dostatečně široký sedák. U sedáku si všímejte, jestli není moc měkký, netlačí na nohy a nepřetěžuje jednu svalovou skupinu. Výhodou je zaoblenost a anatomický tvar. Židle potřebuje pevnou a stabilní základnu. Do všech směrů se lze pohybovat na židlích s pětiramennými kříži. Kolečka musí být kvalitní, velká a držet židli na místě, když se zrovna nepohybuje a při jízdě nesmí drhnout o podlahu. Jistě oceníte nastavitelné podpěrky rukou ke komfortní práci na stole a kvalitní anatomické opěradlo k opoře celých zad.

Tip na článek:  Nejenom kancelářské nábytkové trendy pro rok 2020

Podložky pod nohy

Při sezení na židli se mají chodidla dotýkat země celou plochou, a to v přirozeném úhlu. Výšku židle byste měli tedy vyzkoušet nebo si ji nastavit, pokud je to umožněno. Správné výšky pro nohy docílíte podložkami. Podložky chodidel umí vyrovnat rozdíly ve výšce a výrazně pomohou k pohodlnému sezení. Například podložka pod nohy Solemate Comfort má gelovou vložku na stupátku, aby se mohla zredukovat zátěž nohou. Výšku a úhel si nastavíte pomocí páčky.

Sladěný interiér

Křesla, sedací vaky nebo konferenční židle perfektně doladí váš soukromý nebo firemní interiér, protože široký výběr zahrnuje typy z různých materiálů a barev. Materiál by měl být dostatečně odolný, aby nedošlo k brzkému poškození.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *