Snem každého člověka je, aby jeho domácnost vypadala jak ze škatulky. Vzory všichni hledají v amerických filmech, kde je domácnost perfektně uklizená a útulná. Toto vše je však plně v režii každého obyvatele, zatímco voňavou domácnost si může dovolit kdokoli.

Jak vybrat vonné svíčky

Pokud se vydáte shánět vonnou svíčku, nemusíte se bát, že přijdete s nepořízenou. Na trhu je v současné době tolik možností a vonné svíčky se dají koupit skoro v každém obchodě, buď za pár korun nebo několik stovek. Ty vhodné tedy vybírejte podle následujícího:

  • Cena – cena bývá důležitá pro každého zákazníka, ať už se jedná o pouhé svíčky nebo dražší položky. Nevybírejte ale vždy ty nejlevnější.
  • Velikost – velikost svíčky je závislá na ceně. Jestliže si zakoupíte svíčku, která je dostatečně vysoká a jedná se o dobrou kvalitu, může vám svíčka vydržet hořen i několik hodin.
  • Vůně – velice důležitý faktor při výběru bude i vůně, kvůli které si svíčku kupujete. Každá vůně vám může přinést jiné využití.

Proč si zapalovat svíčky

Oheň všeobecně je symbol světla, tepla a života. Doma vám vytvoří příjemnou dekoraci a provoní místnost. Nezbytnou součástí jsou svíčky pro romantické chvilky. Pokud si doma zapálíte svíčku, většina se začne cítit více v bezpečí. Velice oblíbené proto bývají převážně v zimním období, kdy jsou večery dlouhé a vy si je chcete užít z pohodlí své domácnosti.

Se svíčkami buďte vždy velice opatrní. Nenechávejte je v dosahu dětí a nikdy je nenechávejte bez dozoru. Do bytu bývají mnohem bezpečnější vonné svíčky, které jsou větší a ve skle, nekupujte si jako dekoraci pouhou kalíškovou svíčku, která vydrží hořet jen chvilku, její vůně není dostatečně prostupující, stejně tak nejsou plně bezpečné.

Tip na článek:  Pánská taška jako stylový doplněk moderního muže

Místnosti, kam se svíčky hodí

Svíčky si můžete v domácnosti umístit kdekoli. Nekupujte však do každé místnosti stejnou vůni.

Obývací pokoj

V obývacím pokoji trávíte nejvíce času, takže vybírejte vůni, která nebude příliš aromatická. Jedná se tedy o jemnou vůni, pro pocit klidu a vyrovnanosti. Nejčastěji se doporučuje vůně květin nebo dřevina.

Ložnice

S vůní do ložnice buďte velice opatrní. Zatímco během dne se pohybujete ve všech místnostech, v ložnici budete celou noc vnímat jedinou vůni. Někteří to mohou špatně snášet a může je poté bolet hlava. Jestliže i tak chcete do ložnice nějakou vůni, volte opět mírnou vůni bylinných rostlin.

Kuchyň

Do kuchyně vybírejte vůně pouze tehdy, je-li oddělena od ostatních místností. Pokud máte jen kuchyňský kout, který je propojen s obývacím pokojen, nevyužívejte další vůně. Do kuchyně se velice hodí vůně, která je tuto místnost přirozená jako je například skořice.

Koupelna

Vůně do koupelny se dělí podle toho, zda máte koupelnu spojenou s toaletou nebo ne. Jestliže máte koupelnu samostatně, nepotřebujete mít vůni celý den. Převážně ženy využívají aromatické sprchové gely, takže vůni volte tak, aby se nekřížily.

Vhodnou alternativou bývá vůně meruňky nebo kokosu. Jestliže máte ale koupelnu spojenou s toaletou, využijte raději citrusové vůně.

Vůně se nedoporučují do dětských pokojíčků.

Velký výběr vonných svíček od kvalitních výrobců z celého světa najdete na https://poznani-knihy.cz/

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *