Chcete pořádně oslavit koupi nového domu či bytu? Sezvat partu přátel, pochutnat si na něčem parádním a samozřejmě si to všechno dokonale užít? Jestliže takovou „kolaudačku“ pořádáte poprvé nebo byste se protentokrát rádi vyvarovali nepříjemných přešlapů, podívejte se na našeho stručného průvodce.

Všechno si nejdříve pečlivě naplánujte a zmapujte si, kde lze koupit všechny nezbytné propriety. Pamatujte si, že online papírnictví bývají levnější a mnohem lépe zásobená, než ta kamenná. Sehnat tu lze vše – od efektních pozvánek až po jednorázové nádobí, které při kolaudaci doopravdy oceníte. A není problém přitom zohlednit i ekologické požadavky.

Čím začít? Seznamem hostů

Nespoléhejte se na svou paměť, sepište si všechno na papír. Jedině tak bude zaručeno, že se do bytu všichni pohodlně vejdete. Zlaté pravidlo pro menší domovy zní – raději 2-3 menší párty, než jedna pořádná – ale přeplněná. Snadno by se vám pak mohlo stát, že v tom nejlepším dojdou papírové kelímky nebo budou vaši hosté odcházet znechucení (a pošlapaní a umačkaní).

Vzápětí stanovte také vhodný termín. Budete potřebovat 2-3 týdny na to, abyste se dostatečně zabydleli, trochu uklidili a pořídili všechno nezbytné – od vyhovujícího množství posezení (ideální pro seznámení se sousedy) až třeba po jednorázové nádobí. Pozvánky pak odešlete asi 14 dní před plánovaným termínem. Nezapomeňte uvést i začátek a konec oslavy a vyptejte se svých hostů na případné potravinové alergie.

Tip na článek:  Nutriční hodnoty lískových ořechů

Nepřeceňujte své síly při plánování

A teď přijde na řadu asi to nejdůležitější – jídlo. Rozvrhněte si vše tak, aby na vašem menu byly jenom jednohubky, případně jídla, která si mohou hosté nandat na papírové či plastové talíře docela sami. Guláš na přihřívací plotýnce tedy vyloučen není, ovšem stejně budou mnohem lepší nejrůznější sendviče, sušenky, ovoce a zelenina s dipy, závitky ze sýra a uzenin, pochoutky z listového těsta apod. Z alkoholu se nejlépe hodí domácí punč a široká nabídka vín. Nezapomeňte také na dostatek balené vody pro všechny.

Pokud se chcete odlišit, nezapomeňte ani na aktuální trendy. Pomocí vám v tom mohou třeba efektní kelímky na dezerty , jež jednoduše naplníte třeba panna cottou, crème brûlée, tiramisu apod. Připravte je dopředu a ve vhodnou chvíli pouze vyjmete z lednice. A nemusíte se zdržovat žádným krájením apod.

Úklid po kolaudační párty si maximálně zjednodušte

Nechce se vám umývat tu horu nádobí? Vsaďte na papírové talíře nebo rovnou na oblíbené bio a eko varianty, například dřevěné příbory a další nádobí. Nachystejte si je předem a dobře si pohlídejte jejich počet. Držte se pravidla – raději víc než míň. Někteří hosté určitě nesnesou na jednom talíři slaná a sladká jídla a další rychle zapomenou, kam svoje věci odložili.

Vše proto nakupujte s předstihem a pátrejte po nejlepších cenách. Naším tipem je online papírnictví Panetsro.cz, které vás bohatě zásobí nejenom jednorázovým nádobím, ale také pozvánkami, dekoracemi a dalšími nezbytnými proprietami. A to za opravdu skvělé velkoobchodní ceny!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *