Každý z nás má pravděpodobně svůj velký realitní sen. Chceme si jednou pořídit domek pro sebe a své nebližší, ve kterém bude každý den nezapomenutelným zážitkem. Přesto, že jsou sazby hypotečních úvěrů na svém historickém minimu, je stále nemálo těch, kteří z banky odcházejí s nepořízenou. Buďto nesplňují požadavky na bonitu žadatele nebo neexistuje nemovitost, kterou by mohli poskytnout jako zástavu. Pokud je to i váš případ nebo se vám při kupní ceně domku protočí panenky, nezoufejte! Máme pro vás návod, jak získat nemovitost třeba za polovinu obvyklé ceny!

Srazte cenu nemovitosti na minimum

Klepete si na čelo a myslíte něco o tom, že jsme se v redakci naprosto zbláznili? Pak vás přesvědčíme o opaku. Nemovitost třeba za polovinu původní ceny můžete získat v dražbě. Dražba je výsledkem exekucí. Peníze z ní mají uspokojit věřitele, kteří v dobré víře poskytli své peníze dlužníkovi a dodnes je neviděli. Přesto, že to zní hrozivě, vy v této situaci vystupujete nikoli v roli dlužníka nebo věřitele, ale v roli dražitele! Dražby nemovitostí jsou sice poměrně časově náročné, pokud se vám v nich ale zadaří, můžete v prvním kole srazit cenu nemovitosti na 2/3. Pokud se nemovitost neprodá, pak může její cena klesnout na rovnou polovinu!

Tip na článek:  Půjčka Kamali sbírá pozitivní hodnocení od klientů nebankovních společností

Jak taková dražba probíhá?

Pokud máte zájem o draženou nemovitost, společně s ostatními zájemci se sejdete na předem určeném místě a ve sjednanou hodinu. Údaje o tom, kde a v kolik dražba proběhne, jsou součástí dražební vyhlášky, o které rozhoduje soudní exekutor, který ji zveřejňuje na své úřední desce. Jakmile zaplatíte tzv. „dražební jistotu“, obdržíte číslo a po zahájení přihazujete nabídky. Nemovitost vydraží ten, kdo nabídne nejvyšší nabídku. Pokud nemovitost nevydražíte, dražební cena je vám vrácena v plné výši.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *