Washing Machine Laundry Tumble Drier  - stevepb / Pixabay

Přemýšlíte o pořízení tohoto pomocníka do své domácnosti? Prozradíme vám, jaký je mezi jednotlivými typy rozdíl, a na co konkrétně se hodí. Zcela jistě si tak vyberete tu správnou.

A proč si vlastně sušičku pořizovat? Už nikdy se nebudete muset zdržovat s věšením mokrého prádla. Vše navíc uschne opravdu rychle a perfektně – čisté oblečení zpravidla není nutné ani žehlit. A v neposlední řadě vás filtry v sušičce zbaví prachu, pylu, roztočů a dalších nečistot.

Kondenzační sušičky jsou na našem trhu nejčastější

Jsou kompaktní, levné a uplatní se i tam, kde je k mání pouze zdroj elektřiny. Jejich princip je totiž doopravdy jednoduchý. Nejdříve z prádla všechnu vodu odpaří, aby ji následně stranou opět zkondenzovaly a uskladnily ve speciální nádobce. Jedinou nutností je tedy její pravidelné vylévání. Je samozřejmě možné tuto vodu také svést přímo do odpadu.

Tip na článek:  Vánoce se blíží! Víte, jak potěšit své známé?

Chcete ušetřit? Vsaďte na jejich vylepšené sestřičky

O něco modernější jsou kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem. Skvěle totiž využívají přítomnou energii horkého vzduchu, a díky tomu dokáží oproti běžným modelům ušetřit až 50 % energie. Zároveň však pracují s nižšími teplotami, takže jsou k vašemu prádlu šetrnější.

Vsadit může i na sušení horkou párou

O to se skvěle postarají parní kondenzační sušičky. Neradi žehlíte, takže potřebujete, aby bylo usušené prádlo opravdu jako z partesu? Horká pára se o to postará nejlépe ze všech dostupných způsobů. Navíc se tyto sušičky díky parním tryskám obejdou bez otáčivého bubnu, takže vás překvapí svým tichým provozem i nízkou energetickou náročností.

Odvětrávací alias odtahové sušičky potřebují odvod horkého vzduchu

Bydlíte v rodinném domě? Pak můžete vsadit i na ventilační sušičky. Pyšní se totiž značnou úsporností (ohřívají vzduch a nikoli vodu). Ovšem jestliže nemáte místa nazbyt nebo pro vás jednoduše není odvod horké páry mimo místnost možný, pak vám mnohem lépe poslouží šikovné pračky se sušičkou.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *