Washing Machine Laundry Tumble Drier  - stevepb / Pixabay

Přemýšlíte o pořízení tohoto pomocníka do své domácnosti? Prozradíme vám, jaký je mezi jednotlivými typy rozdíl, a na co konkrétně se hodí. Zcela jistě si tak vyberete tu správnou.

A proč si vlastně sušičku pořizovat? Už nikdy se nebudete muset zdržovat s věšením mokrého prádla. Vše navíc uschne opravdu rychle a perfektně – čisté oblečení zpravidla není nutné ani žehlit. A v neposlední řadě vás filtry v sušičce zbaví prachu, pylu, roztočů a dalších nečistot.

Kondenzační sušičky jsou na našem trhu nejčastější

Jsou kompaktní, levné a uplatní se i tam, kde je k mání pouze zdroj elektřiny. Jejich princip je totiž doopravdy jednoduchý. Nejdříve z prádla všechnu vodu odpaří, aby ji následně stranou opět zkondenzovaly a uskladnily ve speciální nádobce. Jedinou nutností je tedy její pravidelné vylévání. Je samozřejmě možné tuto vodu také svést přímo do odpadu.

Tip na článek:  Okouzlující šperky z chirurgické oceli pro radost i potěchu oka

Chcete ušetřit? Vsaďte na jejich vylepšené sestřičky

O něco modernější jsou kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem. Skvěle totiž využívají přítomnou energii horkého vzduchu, a díky tomu dokáží oproti běžným modelům ušetřit až 50 % energie. Zároveň však pracují s nižšími teplotami, takže jsou k vašemu prádlu šetrnější.

Vsadit může i na sušení horkou párou

O to se skvěle postarají parní kondenzační sušičky. Neradi žehlíte, takže potřebujete, aby bylo usušené prádlo opravdu jako z partesu? Horká pára se o to postará nejlépe ze všech dostupných způsobů. Navíc se tyto sušičky díky parním tryskám obejdou bez otáčivého bubnu, takže vás překvapí svým tichým provozem i nízkou energetickou náročností.

Odvětrávací alias odtahové sušičky potřebují odvod horkého vzduchu

Bydlíte v rodinném domě? Pak můžete vsadit i na ventilační sušičky. Pyšní se totiž značnou úsporností (ohřívají vzduch a nikoli vodu). Ovšem jestliže nemáte místa nazbyt nebo pro vás jednoduše není odvod horké páry mimo místnost možný, pak vám mnohem lépe poslouží šikovné pračky se sušičkou.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.