Telenovela Tisíc a jedna noc na TV Nova neuspěla

Turecká telenovela Tisíc a jedna noc, kterou TV Nova nasadila do svého programu, vyvolala v poměrně velkou vlnu negativní kritiky a vášnivé diskuse po celém českém internetu. Nakonec se TV Nova lekla a Tisíc a jedna noc se přesune z hlavního vysílacího času.

Tisíc a jedna noc – velký nástup

Od telenovely Tisíc a jedna noc si TV Nova určitě hodně slibovala. I proto se TV Nova rozhodla Tisíc a jedna noc uvést opravdu ve velkém styly. Tato turecká telenovela dostala vyhrazené čestné místo, od prvního dílu v neděli 6. 2. 2011 měly následovat další díly každý všední den. V pondělí a ve středu dokonce hned dva po sobě.

Pro TV Nova by úspěch telenovely Tisíc a jedna noc znamenal hned dvojí úspěch. Jednak by si tím TV Nova vylepšila svoji upadající sledovanost, a za druhé by si vylepšila i svoji finanční situaci. Díky propadům investic do reklamy, je trh s televizní reklamou v posledních letech čím dál tím menší. A Nova tím trpí dvojnásob. Padá jí sledovanost, a tak si se zmenšujícího koláče peněz na televizní reklamu ukousne ještě méně. Telenovela jí pak stojí mnohem méně než vlastní tvorba.

Český divák není tak hloupý (jak to někdy vypadá)?

Už od prvních zpráv, kde TV Nova oznámila, že uvede Tisíc a jedna noc v hlavním vysílacím čas a navíc každý všední den, se ve všech diskusích na toto téma na internetu objevovaly desítky negativních komentářů.  Dokonce i na Facebooku vzniklo hned několik desítek skupin, kde lidé vyjadřovali a vyjadřují svoje negativní postoje.

Tip na článek:  České dráhy vs. RegioJet na trase Praha - Olomouc

Možná i toto bylo jedním z důvodů, proč po pouhém jednom týdnu uvádění telenovely Tisíc a jedna noc, TV Nova ustoupila. Tisíc a jedna noc se tak nově přesune do méně sledované části programu, TV Nova bude od příštího týdne uvádět Tisíc a jedna noc odpoledne od 17:30. Do hlavního vysílacího času se pak mají vrátit některé programy, jako třeba Ozák.

O čem je vlastně Tisíc a jedna noc?

Tisíc a jedna noc je turecká telenovela. Hraje v ní krásná a chytrá architektka Šeherezáda (tak mě napadá, proč to musí být v telenovele vždy krásná a chytrá žena? Pro to jednou není hloupá a ošklivá, taková Marfuša?), která má syna Kaana, který je nemocný (leukémie).

Do toho její šéf Onur Aksal, který je bohatý a nadutý (další klišé), po ní strašně touží a to tak, že jí za jednu noc nabídne 150 000 dolarů. Šeherezáda to přijme, aby mohla zaplatit operaci svého syna, no a pak se to zamotává jako každá správná telenovela.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..