Zasněžené střechy, zamrzlá okna a sněhuláci před domem – to všechno neodmyslitelně patří k adventu a vánočnímu období patří. A tuto již tak kouzelnou atmosféru dokážou dotvořit malé drobnosti, například vánoční osvětlení či jiné vánoční světelné dekorace. Při rozvěšování žároviček si však uvědomte, že mezi vnitřním a vnějším osvětlením je velký rozdíl. Víte jaký?

Na většině elektrických svíček najdete informaci říkající, že většina žároviček slouží pouze pro vnitřní využití. Velké množství lidí toto poučení, které tam není napsané pro nic zanic, porušuje a vánoční světelné řetězy věší i na terasy či zahradní stromečky. Jenže aplikací interiérových žároviček do exteriéru se můžete i zranit.

Vánoční osvětlení na doma i na ven

Základním rozdílem mezi vnitřním a vnějším osvětlením je jeho odolnost vůči vlhkosti. Venkovní osvětlení je totiž vyráběno tak, aby vlhkosti, vodě a sněhu odolalo. Kdežto vnitřní osvětlení není vnějšími prostředí přizpůsobené a jeho aplikace ven může způsobit nehodu. V nejlepším případě dojde k pouhému zkratu a v těch horších případech může přivodit zranění elektrickým proudem.

Tip na článek:  Víte, na co byste měli myslet při výběru postele?

Chcete-li si vánoční osvětlení pověsit ven, pak vybírejte pouze žárovky určené pro venkovní použití. Ty můžete poznat podle hodnoty IP vyšší jak 44 (určuje odolnost vůči prachu a vlhku). Další rozdíl spočívají v délce řetězu a ceně. Venkovní žárovky jsou dražší, na druhou stranu jsou také bezpečnější.

Vánoční osvětlení vždy SKLADEM – garantujeme dodání do 2 dnů!

LED vánoční osvětlení vnitřní i venkovní ušetří náklady

Cenu pravděpodobně nezměníte, ale můžete ovlivnit náklady. Takové LED hadice a kabely vám při zdobení vašeho domu světelnými ozdobami mohou ušetřit nemalé náklady. Vánoční LED světelné řetězy jsou vyráběny nejen v chladných tónech bílé, ale také v tónech teplých či v mnoha barevných provedeních.

Další informace o vánočním osvětlení se dozvíte na internetových stránkách IDnábytek.cz. Rady a tipy naleznete i na portále Nábytek-dnes.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *