Floristické potřeby

Květiny patří k neodmyslitelným doplňkům mnoha slavnostních událostí jako například svatba. Mohou však působivě zkrášlit váš domov každý den. Stačí zavítat do floristických potřeb a vyrobit si vlastní dekoraci.

Květiny jako neodmyslitelná součást každého domova

Květiny jsou nedílnou součástí našich domovů. Ostatně patří do přírody úplně stejně jako my. Díky květům si tak zase a znova připomínáme, odkud jsme vlastně vzešli.

Jako veškeré bytové dekorace, také ty květinové samozřejmě podléhají do určité míry módním trendům. V období jara si slunce do našich domovů vnášíme s tulipány nebo klasickými petrklíči, jindy vedou klasické růže, jež patří napříč Evropou k vůbec nejoblíbenějším rostlinám.

Vánoční svátky si zase řada z nás nedokáže představit bez vlastnoručně vyrobeného adventního věnce, případně jednoduše vsazených větviček do aranžovací hmoty. Mají Vánoce za oknem do těch bílých z kouzelných ladovských ilustrací poněkud daleko? Využijte na doladění kompozice umělý sníh ve spreji.

Přípustné je i kombinování květinových aranží s dalšími materiály. Ať sáhnete po umělých perličkách, peří, organze nebo po přírodních surovinách jako hroznové víno nebo jablka. Ty vtisknou celé kompozici zajímavý rustikální nádech.

Je vám líto živých květů? Zapojte sušené anebo třeba rovnou umělé květiny. Svým půvabem si v ničem nezadají se živými protějšky. Stálou oblibu si drží styl vintage. Odkazuje se ke starým časům, čímž do moderní a do jisté míry uspěchané doby vnáší zklidnění.

Exotický půvab zase vnese do každého interiéru glorióza nebo strelície královská, která v našich podmínkách přes svůj původ až ve vzdálené Africe již zdomácněla.

Tip na článek:  Sušičky na prádlo – jak vybrat tu správnou?

Květinové aranže i u vás doma

Neméně důležitým prvkem každého aranžmá je krom vzhledu samozřejmě též vůně. V mnoha vázách se proto ocitají velkokvěté pivoňky. Velmi dobře je lze navíc i kombinovat. Cit pro barevnost, harmonie tvarů i struktury jsou ostatně těmi nejdůležitějšími atributy při aranžování květin.

Platí tady v podstatě obdobné výtvarné zákonitosti jako v případě jakéhokoli jiného uměleckého díla. Aranžér by měl mít vrozenou schopnost pro sladění jednotlivých prvků, ale rovněž dostatek zkušeností, technickou znalost a adekvátní nástroje.

Ostatně floristika jako obor zaznamenala významný technologický posun. Důležitý je podklad, spojovací materiál a kvalitní nůžky, nože, lepidla nebo třeba i tavná pistole. To vše patří k základním floristickým potřebám.

Příliš nezáleží na ceně použitého materiálu, květinová vazba nemusí být finančně nákladnou záležitostí. Z předchozích řádků by navíc nemělo vyplývat, že umělecké vazby květin a dekorace jsou záležitostí výlučně profesionálů.

Přes nastíněné zásady přirozeně nejvíce záleží na vkusu a na subjektivním vnímání každého jednotlivce. Proto si neváhejte vytvořit takovou dekoraci, která se líbí právě vám.

Nevíte, kde si zajistit všechny potřebné součásti, které budete při tvorbě svých dekorací potřebovat?

Vyzkoušejte specializovaný e-shop www.lepaso.cz , který nabízí opravdu obsáhlý sortiment floristických potřeba pro profesionály i domácí tvorbu dekorací na profi úrovni.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..