Jazyková škola PELICAN byla založena už v roce 2002 jako jazyková škola – tedy přesně tak, jak PELICAN všichni moc dobře známe. O několik let později došlo k rozšíření nabídky služeb školy a nyní jazykovka poskytuje skutečně rozmanité možnosti v oblasti vzdělávání – dospělých, dětí a mladistvých. A jak spolu za chvíli uvidíme, není to ani zdaleka vše.

PELICAN poskytuje dobře známé kurzy pro veřejnost, a to včetně kurzů vytvořených jako přípravu na různé jazykové zkoušky. Nabízí kurzy češtiny pro cizince a široký vzdělávací rozsah sahá až ke kurzům profesní kvalifikace. Záchranu mnohým maturantům poskytuje pomaturitní studium angličtiny a němčiny. Obliba této formy studia rok od roku stoupá a pro mnohé studenty už se nejedná ani tak o záchranu, jak o plnohodnotnou volbu mezi vysokou školou a kvalitním jazykovým vzděláváním.

Velkou kapitolou PELICANA je firemní vzdělávání. Škola zajišťuje mnohým firmám kompletní jazykový servis od počáteční analýzy potřeb společnosti, vyhodnocení jazykových znalostí zaměstnanců a jejich rozdělení do skupin, přes realizaci výuky, monitoring docházky i průběžných studijních výsledků, až po závěrečné testování.

A že by snad tímto měly ambice žlutého ptáka PELICANA končit? Zdaleka ne. Dalším důležitým momentem školy se stalo období, kdy na jazykovou školu – jazykové kurzy, pomaturitní studium i firemní vzdělávání navazuje nezisková organizace Spolek PELICAN.

Právě díky Spolku má PELICAN možnost partnersky se zapojit do evropských vzdělávacích projektů nebo mezinárodní projekty sám koordinovat.

Mezi klíčové aktivity přitom patří podpora rozšiřování jazykových kompetencí cizích státních příslušníků prostřednictvím zavádění vlastních inovativních metod výuky s cílem usnadnit integraci imigrantů v České republice.

EuroLib aneb mít cestovní knihovnu

Ano, slyšíte správně. EuroLib – The European Children’s Travelling Language Library je jedinečný projekt, jehož cílem je seznámit žáky s kulturním dědictvím Evropy a podpořit jejich motivaci ke studiu cizích jazyků prostřednictvím dětských knih z různých zemí Evropy.

Z vybraných knížek byla vytvořena mobilní dětská knihovna, názorně dokládající jazykovou a kulturní rozmanitost Evropy. Součástí projektu je metodický manuál pro učitele a učebnice pro děti s motivačními aktivitami založenými na obsahu jednotlivých knih.

Tip na článek:  PELICAN a kávový svět

Jazyková škola PELICAN tentokrát prostřednictvím evropského vzdělávacího projektu zavítala na první stupeň základních škol a zapojila se znovu do moderních trendů jazykového vzdělávání a motivačních strategií ve výuce jazyků, které mezinárodní projekty nabízí.

Pirátská truhla!

Jádrem Cestující knihovny EuroLib je pirátská truhla, naplněná 36 ilustrovanými dětskými knihami napsanými v 6 jazycích. Kromě knih obsahuje audio nahrávky úryvků z knih namluvených rodilými mluvčími daného jazyka, listy s krátkou prezentací jednotlivých knih, průvodce aktivitami a úkoly a všechny potřebné doplňkové materiály k aktivitám.

A co je nejzajímavější? Každá škola, která se do projektu zapojí, má po jistý čas k dispozici Cestující knihovnu EuroLib. Před jejím příjezdem, během jejího pobytu na škole i po odjezdu děti plní různé vzdělávací skupinové i individuální aktivity a úkoly.

EuroLib nebo MultiLib?

Podobným projektem, zaměřeným na práci s dětmi a knihami, je projekt MultiLib (The Multilingual Library for Children in Europe), jehož se Jazyková škola Brno PELICAN taktéž stala partnerem. Tento mezinárodní projekt reaguje na příchod více než milionu cizích státních příslušníků do zemí Evropské unie, a především na potřebu jejich úspěšné integrace do společenství.

Zvláštní důraz je přitom kladen na vzdělávání dětí směrem k otevřenosti vůči diverzitě, ale také hrdosti na svůj původ a tradice.

V rámci tohoto projektu bude vytvořena multijazyková on-line knihovna obsahující 24 knih v 6 evropských jazycích a 12 knih v původních jazycích imigrantů přicházejících v těchto dnech do Evropy.

Celkem 156 on-line ilustrovaných knih bude doplněno o sbírku aktivit zaměřených na práci s příběhem, a příručka pro pedagogy.

Díky těmto zdrojům budou pedagogové v základních školách schopni rozvíjet u dětí smysl pro sociální začlenění, budou moct rozvíjet mezikulturní porozumění a podpořit u dětí z etnických menšin hrdost na svůj původ a kulturu.

Zaujaly Vás naše projekty? Přečtěte si na našich stránkách o všech projektech, na kterých se podílíme. A zapojte se. Jedeme v tom společně!

Váš PELICAN!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..