Výbavu pro školáka nepodceňte: Praktické rady a tipy, jak na to!

Máte doma budoucího prvňáčka nebo školáka, kterému bude ovšem potřeba oživit školní výbavu? Pak jistě přemýšlíte, zda vybrat klasickou aktovku nebo batoh, který je mnohými odborníky považován za pohodlnější. Nutno podotknout, že na současném trhu existují jak pohodlné a kvalitní školní batohy, tak aktovky. Podle čeho tedy vybírat? Odpověď, praktická doporučení i cenné rady naleznete na následujících řádcích.

Děti vybírají podle hrdinů na obrázku

Děti to mají jednoduché – při výběru školní aktovky zamilují se do té, která se jim líbí díky svému potisku či tvaru. Je nám zcela jasné, že vaše princezna sáhne po růžovém batohu s pohádkovou vílou a malý raubíř třeba po tom, na němž je vyobrazen akční hrdina z dálné budoucnosti. Vy byste ovšem měli zkontrolovat mnohem více, než jen samotný vizuální dojem. Protože jsou školní léta spojována s množstvím těžkých knížek a učebnic, je potřeba, aby se jejich váha dostatečně rozložila.

Tip na článek:  Dupačky pro dospělé aneb módní tip pro chladné večery

Jak vybírat školní batoh či aktovku?

Je nezbytně nutné, aby školní taška měla anatomicky tvarovaná záda, široké a především nastavitelné popruhy i odvětrávání v zadní části. Pokud se podíváte na „vnitřní výbavu“ tašky, pak vybírejte takovou, která disponuje oddělenými přihrádkami, ale i maličkými kapsičkami na drobnější školní potřeby. Vybíráte-li školní batoh pro žáka prvního stupně, zaměřte se především na takový, který je vyroben z omyvatelných materiálů. Taková rozlitá šťáva nebo rozmačkaný banán se z klasických textilií dostává poměrně těžko.

Na co ještě nezapomenout?

Kromě batohu či aktovky věnujte dostatečnou pozornost také výběru školního pouzdra. Chybět by vašemu školákovi neměly ani praktické svačinové boxy nebo pytlíčky na školní úbor. Samozřejmostí jsou také nejrůznější druhy tužek, per, pastelek nebo výtvarných potřeb. Přesný seznam by vám ovšem vždy měla poskytnout třídní učitelka na úvodní rodičovské schůzce.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..