Ačkoli venku nevypadá, že by se zima chtěla vzdát své nadvlády, teploty pod bodem mrazu a husté sněžení není pro řadu zarputilých rybářů žádnou překážkou. Během zimy se věnují tzv. dírkování nebo jiným technikám, díky nimž mohou být i během třeskutých mrazů úspěšní. Druhá skupina rybářů na sklonku sezóny uložila své rybářské náčiní k zimnímu odpočinku a netrpělivě čeká na první sluneční paprsky. Ať již patříte k první či druhé výše zmíněné skupině, jistě jste již několikrát přemýšleli nad tím, zda byste u vody neupotřebili rybářský bivak. Na následujících řádcích vám přinášíme 3 praktické tipy, jak tohoto nepostradatelného společníka vybrat a nešlápnout vedle.

Krok č. 1 – ověřený prodejce je zárukou úspěchu

Rybářské bivaky prodává drtivá většina prodejců rybářského náčiní. Ne každý prodejce však do svého sortimentu zařazuje pouze kvalitní výrobky, které vám budou bez úhony sloužit dlouhá léta. Proto je v první řadě nutné zvolit známého prodejce nebo osvědčený e-shop, který se může pochlubit kladnými referencemi i bohatým sortimentem.

Tip na článek:  Nejčastější otázky, které se točí okolo mobilních domů
rybářský bivak
justBarbara / Pixabay

Krok č. 2 – rozměry a kvalita materiálu

Dalším krokem, který byste při výběru bivaku neměli podcenit, je výběr postačujících rozměrů. Pokud potřebujete bivak pouze jako menší přístřešek, jenž vás má ochránit před rozmary počasí, pak sáhněte po výrobcích menších rozměrů. Trávíte-li u vody více času a potřebujete do bivaku dostat třeba také rybářské lehátko nebo stoličku, vaše potřeby uspokojí bivaky větších rozměrů. Nepodceňte ani výběr kvalitního materiálu a hodnotu vodního sloupce!

Přečtěte si: Jste aktivní rybář? Potom vás nesmí uniknout aktuální rybářské zprávy.

Krok č. 3 – cena a značka

Jestliže vejdete do prodejny rybářských potřeb a automaticky zamíříte k regálu s „no name“ zbožím, jehož cena je vskutku lidová, můžete se zde k vodě vybavit doslova za pár korun. Kvalita tohoto sortimentu ovšem nebude s největší pravděpodobností nijak uspokojivá. Proto rybářské bivaky, stejně jako veškeré další vybavení k vodě, nevybírejte primárně dle ceny nebo značky, ale zaměřte se raději na jeho parametry a kvalitu materiálu i jednotlivých komponentů.

Rybářský bivak
Gaertringen / Pixabay
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *