Room Bed Indoors Beaded Sofa  - KriptoHr / Pixabay

Světlo potřebuje k životu každý člověk. Ať už je tím myšleno denní světlo, které nám dodává energii a určuje denní režim, nebo umělé osvětlení, díky němuž se můžeme po bytu či ulicích pohybovat, aniž bychom se o něco přerazili. Druhů umělého osvětlení je pak několik a je jen na nás, zdali si vybereme starou vláknovou žárovku, úsporku nebo LED osvětlení. Na druhou stranu některé z nich jsou výhodnější než jiné.

Mezi ty výhodnější typy osvětlení se řadí hlavně LED zářivky. Moderní LED osvětlení je typické vysokým měrným výkonem, tedy účinností, a dlouhou životností. LED žárovky dokážou přežít a svítit až 50 000 hodin. To znamená, že jednou žárovkou můžete nepřetržitě svítit více než 5 let. Mezi vlastnosti osvětlení patří odolnost vůči otřesům, vibracím či chladu, nízká poruchovost či nulové infračervené a ultrafialové záření.

Výhody LED osvětlení

Již samotné popisované vlastnosti tohoto typu osvětlení představují zároveň i jejich výhody. Začněme tedy od začátku, mezi již zmíněné výhody LED osvětlení patří vysoká účinnost, dlouhá životnost a odolnost. Tím však nekončíme. Prvenství mezi výhodami má jejich nízká spotřeba energie. Oproti klasické vláknové žárovce tak můžete s LEDkou ušetřit až 80 % energie. Žárovka navíc při svícení zůstává chladná a má okamžitý start. Výhodou je i široká nabídka. Na trhu najdete LED žárovky, zářivky, pásky či panely, a to různých barev a tvarů.

Tip na článek:  S bytovým textilem si můžete dotvořit interiér na míru. Nebojte se při jeho výběru i trochu experimentovat

Trendy osvětlení

Toto osvětlení si získalo svoje místo i mezi současnými trendy. Prakticky i designově poslouží nejen v interiérech, ale i exteriérech, například jako venkovní LED reflektor. Praktickou funkci splní hlavně osvětlení tmavých koutů, jako jsou chodby, haly či schodiště. Pokud i v takovýchto prostorách kombinujete funkčnost se stylem, pak můžete vyzkoušet zápustná LED svítidla SQUARE.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *