Tv Tower Charles Bridge Snow Famous  - TomasHa73 / Pixabay

Ještě si nejste jistí, zda byste si raději pořídili byt nebo dům? Toto rozhodnutí vyžaduje opravdu důkladné zvážení. Pomůžeme vám jednodušeji tím, že poukážeme na některá málo známá pro a proti.

Neexistuje žádné univerzální pravidlo, které by vám jednoduše ukázalo, jaká z těchto dvou možností je lepší. Proto je dobré vzít v úvahu to, co je typické jen a jen pro vás. Vezměte v úvahu své návyky a životní styl a co nejlépe zvažte všechny jejich klady i zápory. To je jediné možné efektivní srovnání domu a bytu, které vám může pomoci se rozhodnout pro koupi nebo pro pronájem!

Dům více nahrává soukromí

Pokud se rozhodnete pořídit dům na předměstí, můžete si být jistí, že v něm najdete mnohem více soukromí a klidu než v případě, že byste se rozhodli žít v bytě. Není tajemstvím, že někteří sousedé vám mohou velmi nepříjemně zkomplikovat život.

Ale to není jediná výhoda domu. Zjistíte, že je také mnohem lepší volbou v případě, že doslova zbožňujete svou roli hostitele. Jinými slovy – pokud máte pestrý společenský život a doslova se těšíte na to, až u vás zase někdo přespí, bude dům jednoznačnou výhodou po všech stránkách.

Ani ten nejlepší pronájem Praha  vám nemůže přinést takové výhody. Myslete na to, že v bytě je mnohem těžší hostit časté návštěvy a pořádat nejrůznější společenské akce, a to zejména večírky, které trvají do pozdních nočních hodin. I domácí mazlíčci jsou v takovém případě obvykle mnohem větším problémem. Ne všude jsou jim totiž naklonění, takže při hledání vhodného bydlení můžete nepříjemně narazit – a rozhodně to neplatí jen pro pronájem.

A nejde jen o to, zda je v konkrétní budově povolena přítomnost zvířata. To obvykle problém nebývá. Ovšem musíte mít na paměti, že především psi (vyjma některých plemen), se nebudou cítit v malém, opuštěném a stísněném bytě uprostřed města právě  nejlépe.

Tip na článek:  Aerárium – moderní dekorace do každého bytu

Buďte připraveni na větší úklid a údržbu

A další nevýhoda? Velikost zakoupeného objektu. Život v domě totiž obvykle znamená více starostí s úklidem. Jen pečlivá údržba všech povrchů dokáže být velmi náročná. Pokud vám však úklid nevadí, pak se do domu klidně přestěhujte. A další výhoda? Parkování. Bydlení v bytových domech totiž velmi často přináší problémy právě v tomto směru. Snad každý majitel bytu se už někdy musel potýkat s nedostatkem parkovacích míst. Na to tedy myslete ve chvíli, kdy se rozhodnete zabydlet v domě. Tady totiž parkování rozhodně nebude problém.

A ještě jeden aspekt zvažte – to, jak jste nároční na správně klimatizovaný prostor. Léto bývá v panelových bytech mnohem nepříjemnější, pokud nevlastníte klimatizaci. Domy jsou totiž díky svým silným stěnám v průměru o něco chladnější. A to se rozhodně počítá.

Městské byty znamenají větší svobodu

Stísněného prostoru se bát opravdu nemusíte. I velmi malé byty totiž mohou s tím správným přístupem vypadat mnohem větší, než ve skutečnosti jsou. S tím se samozřejmě také pojí mnohem menší potřeba úklidových prací. A také o něco větší svoboda při plánování výletů. Není totiž třeba se starat o to, kdo bude během vaší nepřítomnosti sekat trávu nebo třeba důkladně odhazovat sníh.

Navíc je třeba myslet i na bezpečnostní aspekt. Věděli jste, že domy, jejichž obyvatelé se vydají na delší než týdenní dovolenou, se často stávají terčem vloupání? V bytech je každodenní zabezpečení mnohem lepší. A to především proto, že se cizí lidé dostávají do budovy. A pokud se jim to přece jen podaří, obvykle bývá jejich přítomnost rychle zaznamenána sousedy.

Už víte, zda byste si raději pořídili dům nebo byt? Vyberte si tu nejlepší nemovitost pro své potřeby na stránkách Reality.idnes.cz. Snadno tu můžete filtrovat podle lokality, ceny a dalších parametrů.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *