Počítač typu All in one může být praktickým řešením pro řadu uživatelů. Komu se jeho pořízení vyplatí a jaké jsou výhody tohoto zařízení?

Co je All in one PC

All in one PC je typ počítače, který má vše potřebné již integrováno v monitoru. Lidově se proto těmto přístrojům někdy také doslovně říká právě „počítač v monitoru“.

Základem celého systému je klasický počítačový monitor běžných rozměrů. Uvnitř se však nacházejí veškeré potřebné komponenty, to znamená pevný disk, grafická karta, zvuková karta, procesor i paměť. Jsou integrovány na základní desce, čímž se celé řešení podobá notebooku. Prakticky se tak jedná o jakýsi mezistupeň mezi notebookem a klasickým stolním počítačem.

Celá sestava je vhodná na většinu běžných činností v kanceláři, hravě ale splní i požadavek na multimediální centrum do domácnosti. Jediným limitem je hraní her, pro tento požadavek se All in one PC příliš nehodí a je vhodné zvolit spíše standardní desktop.

Jaké jsou výhody All in one PC

Výhodou All in one PC je primárně úspora místa. Tento typ počítače představuje veskrze minimalistické řešení bez všudypřítomných kabelů.

Hodit se All in one PC bude hodit i začínajícím uživatelům, kteří si přejí „hotovou“ sestavu. Výhodou tohoto počítače je mimořádně snadná obsluha, PC stačí zapojit do zásuvky. Usnadnit používání počítače vám též mohou oblíbené sestavy s dotykovým monitorem.

Tip na článek:  Jaké víno je nejlepší? No přeci to, jaké vám chutná!

Jak vybrat All in one PC

Pří výběru All in one PC platí obdobná kritéria jako u výběru klasického počítače. Důležitá je tedy výkonnost, která je podmíněna procesorem, RAM, případně i úložištěm nebo grafickou kartou.

All in one PC je potřeba adekvátně nadimenzovat na konkrétní účely, pozdější upgrade je na rozdíl od jiných počítačů obtížnější. To je i důvod, proč se tento typ počítače nehodí na hraní her, kde je právě potřebné do budoucna kvůli nárůstu náročnosti a z toho plynoucího požadavku na vyšší výkon jednotlivé komponenty obměnit.

V současných podmínkách tak je vhodné si pořídit nejméně počítač s procesorem Intel Core i3, Core i5 nebo AMD Ryzen 5 doplněný 8 GB RAM. Grafické karty jsou povětšinou v těchto modelech integrovány základní, nicméně pro náročnější aplikace se vyplatí dbát alespoň na vybavení kartou Nvidia GTX.

Co je repasované All in one PC

S vyšším výkonem nutně ruku v ruce kráčí taktéž vyšší cena daného zařízení. Nicméně ne vždy, neboť i All in one počítače se prodávají ve formě tzv. repasu.

Repasovaný All in one počítač prakticky znamená PC použité. Na takovémto zařízení jsou patrny drobné známky použití, jedná se však o kosmetické opotřebení bez vlivu na funkčnost. Životnost repasovaného PC je možné počítat obecně na roky, neboť se jedná o stroje z vyšších modelových sérií. Ve výsledku tak mohou být repasy i kvalitnější než nová levnější PC.

Cena je navíc řádově až o několik desítek procent nižší než u nových zařízení. Repasy se navíc před dalším prodejem testují a prodejci na ně ze zákona poskytují záruku v délce 12 měsíců. Velký výběr najdete na stránkách tradičního prodejce repasované výpočetní techniky – Eurotech.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *