Pracovní stůl je základem každého dětského i studentského pokoje, ale i domácí kanceláře. Jak vybrat ten nejlepší?

Podle čeho vybírat stůl nejen do kanceláře

Vhodný pracovní stůl je pro práci nezbytností. Nedodržení zásad ergonomie vede k bolestem zad, přetížení krční páteře, ale i k bolestem hlavy.

Nejprve je nutné se rozhodnout, co vlastně budete u stolu dělat. Čeká vás především práce s nejrůznějšími dokumenty? Vystačíte si s klasickým psacím stolem. V případě, že podobně jako mnoho jiných lidí pracujete s počítačem, určitě oceníte speciální stůl na PC.

Minimální akceptovatelný rozměr vašeho stolu by měl činit 120 cm šířky a 60 cm hloubky. Standardní kancelářské stoly nabídnout 74 cm výšky, 160 cm délky a 70 cm hloubky. Nicméně řada lidí ocení i stůl větší, a to zejména tehdy, pakliže pracujete s mnoha dokumenty.

Provedení si zvolte také podle toho, co vám dovolí prostorové dispozice místnosti. Klasické stoly jsou obdélníkové, existují však i varianty rohové, které jsou prostorově úspornější a opticky navíc vytvářející uzavřený pracovní prostor.

V potaz navíc však berte i individuální ergonomii. Stůl by měl odpovídat vaší tělesné konstituci, zejména pak výšce postavy. Kolena, kyčle a lokty při sezení správně mají svírat pravý úhel.

V čem tkví výhody dřevěného pracovního stolu

Správný stůl by měl být taktéž náležitě pevný a odolný. A to platí i pro údržbu, u níž je optimální si vystačit s běžně dostupnými prostředky.

Tip na článek:  Vánoční úklid domácnosti vám neudělá vrásky na čele!

Právě požadavek na odolnost dokáže splnit nejlépe masiv. Pracovní stůl z masivu je dostatečně robustní, jedná se o nábytek, který doslova přežije několik generací. Běžně můžete očekávat i několik desítek let výdrže.

Ačkoli si tak za masivní pracovní stůl budete muset trochu připlatit, ve výsledku se vám tato investice jednoznačně vyplatí.

Dřevo je navíc velmi příjemné na dotek a voní. Dřevěný pracovní stůl je zcela zdravotně nezávadný a můžete u něj nechat pracovat naprosto bez obav i děti. Ve srovnání s dřevotřískou se zde nemusejí používat pojiva, a tedy nedochází k uvolňování karcinogenních látek, jako je například formaldehyd.

Zvolte pracovní stůl v industriálním stylu

Výhodou dřeva je i to, že působí mimořádně nadčasově v jakkoli zařízené místnosti. Jestliže je na vás však masiv příliš robustní i vizuálně, máte možnost jej opticky odlehčit kombinací s dalšími materiály, zejména pak s kovem.

Pracovní stůl v industriálním stylu je vynikající volbou pro moderní domácnosti. Industriální pracovní stůl nepostrádá osobitosti a proti očekávání jednoznačně nepůsobí strohým dojmem. Skvěle vynikne v otevřeném prostoru, svou krásu však ukáže i v paneláku.

Pracovní stoly Majstrštych představují jedinečnou ukázku poctivé ruční výroby nábytku, která klade důraz na řemeslnou preciznost a využití lokálních surovin. Pro výrobu se používá dubové dřevo, nicméně po konzultaci s klientem je možné individuálně doporučit i jiné druhy dřevin, kupříkladu buk nebo jasan.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.