Zařizujeme dětský pokoj snadno, rychle a bezpečně

Celkový počet dětí, které se zraní v domácím prostředí, navzdory všem možným moderním vymoženostem, stále stoupá. Zabránit zbytečným úrazům je ale mnohdy jednodušší, než se na první pohled zdá. Stačí třeba jen přemýšlet při zařizování dětského pokoje a osvojit si pár základních bezpečnostních pravidel. Jak na to vám poradíme v následujících řádcích.

Pozor na ostré hrany a sklo

V první řadě je důležité dbát na to, ať vybereme dětský nábytek, který není opatřen ostrými hranami, o které by si mohly děti přivodit nepříjemné zranění. To samé platí také pro prosklený nábytek, který představuje nebezpečí zvláště u menších dítek. Je zcela pochopitelné, že rohy skříní nebo stolu neopilujete, v takovém případě se ovšem vyplatí dbát na jejich správné rozmístění po pokoji. Snažte se situovat nábytek co nejblíže ke stěnám. Jedině tak vytvoříte dětem dostatečný prostor pro hraní, ve kterém nebudou žádné rušivé a nebezpečné elementy.

Tip na článek:  Plánujete stěhování? Zjistěte si více o dané lokalitě a o sousedech!

Pozor na zásuvky!

Zásuvky jsou pochopitelně nezbytnou součástí dětského pokoje. Pokud ale máte doma batole či dítko předškolního věku, raději je opatřete speciální bezpečnostní zátkou. Takové zátky můžete sehnat v klasickém bílém či tmavém provedení nebo i v řadě ozdobných variant. Pamatujte také na to, že dítě má k dispozici nejen dětský, ale i obývací pokoj a další pokoje v bytě či domě. Proto je dobré bezpečnostními zátkami osadit také zásuvky obývacího pokoje, ložnice nebo kuchyně.

Stabilní nábytek a kvalitní materiál

Dalším rizikem, které na dítka v dětském pokoji číhá, je nepochybně stabilita nábytku. Špatně ukotvené skříně, prázdné zásuvky, které čekají na naplnění nebo poličky, jejichž ukotvení nepatří k nejbezpečnějším, stojí za řadou nepříjemných a někdy bohužel také smrtelných úrazů. Proto při výběru dbejte na kvalitu materiálu, z něhož je dětský nábytek vyroben a především pak na jeho kvalitní ukotvení.

Bohatou nabídku kvalitního nábytku nejen pro dětské pokoje naleznete na stránkách  www.nabytek-max.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *