Saunování je skvělý a hlavně příjemný způsob, jak posílit imunitní systém a zbavit se častých nachlazení a chřipek jednou pro vždy. Saunu si můžete pořídit buď jako samostatně stojící kabinu nebo ve vestavěném provedení na míru. Než se však budete poprvé saunovat, projděte si tyto kroky. Protože jinak by vás mohlo čekat nepříjemné překvapení.

1) Kam saunu umístit

Saunu můžete mít doma v bytě, na terase nebo na zahradě. Finská sauna však vždy potřebuje přívod čerstvého vzduchu a odvětrání přebytečné vlhkosti – na to nezapomeňte.

Základem je pevná podlaha, nejlépe keramická, a přívod elektřiny (3 fáze) se samostatným jističem a proudovým chráničem.

Optimální umístění pro domácí saunu je vždy v samostatné místnosti, ale problém nenastane ani, pokud ji umístíte do koupelny. Kvůli vyšší vlhkosti, kterou produkuje, by neměla být v obývacím pokoji nebo ložnici (tam však klidně můžete mít infrasaunu).

Tip na článek:  Erotické pomůcky oživí uvadlý vztah a dodají mu nový náboj

2) Bez ochlazovny to nepůjde

K finské sauně neodmyslitelně patří nějaký způsob ochlazení – je součástí každého saunovacího cyklu. Možností je zde více, vyberte si podle prostorových možností a financí:

  • ochlazovací vědro nebo káď
  • sprcha
  • ochlazovací bazének
  • ledovače nebo sněhopád

3) Sauna místo nepoužívané komory

Sauna na míru má ohromnou výhodu v tom, že se přizpůsobí každému prostoru, který máte k dispozici. Velmi často se tak můžete setkat se saunou, která byla vestavěná do prostoru nepoužívané komory nebo dokonce sklepa.

Problém nejsou ani zkosené stropy, takže máte-li místo na půdě, i tam můžete mít svoji novou saunu. Výroba sauny pak začíná přesným zaměřením daného prostoru, aby se využil každý volný centimetr.

4) Nemáte rádi velké horko? Biosauna je řešení!

Pravdou je, že ve finské sauně je značné horko a suchý vzduch, který do jisté míry znesnadňuje dýchání. Přeci jen 100 °C je příliš na děti i seniory a nemusí vyhovovat ani vám.

Řešením je bio sauna, kde je prostředí v kabině přeci jen příznivější:

  • teplota kolem 50 – 60 °C
  • vlhkost vzduchu okolo 30 – 60 %
  • možnost aromaterapie přidáním vonných esencí

Také v biosauně je součástí saunovacího cyklu ochlazení.

www.saunasystem.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *