Vysokozdvižný vozík, neboli také „českým“ názvem ještěrka, je většinou poměrně malý stroj, který se používá ve skladech nebo ve výrobě, k tomu aby se s jeho pomocí přesouval různý náklad. Jedná se především o různé zboží uložené na paletách.

O tom, že při práci s vysokozdvižným vozíkem je nutné dodržovat základní bezpečnostní zásady je následující video. Tak trochu parodie, tak trochu myšlené vážně. Mladý zaměstnanec Klaus nastupuje do nového zaměstnání jako řidič vysokozdvižného vozíku. Během prvního dne způsobí hned několik katastrofických nehod včetně uřezané ruky, kolegy nabodnutého na vidle vozíku nebo kolegy rozpůleného motorovou pilou.

Zásady bezpečnosti při práci s ještěrkou

I když je video už poměrně staré a úvod trochu nudný, rozhodně to je něco, co stojí za to vidět. Následující video vysokozdvižný vozík je doplněno o české titulky, takže originální znění v němčině by vám nemělo tolik vadit.

Pokud snad máte pocit, že toto video zásady bezpečnosti při práci s ještěrkou je přehnané a absurdní, pak se docela dost pletete. Zatímco zásady bezpečnosti jsou hrané video, které je spíše parodie, reálný život dokáže vmyslet ještě mnohem „zajímavější nehody“.

Tip na článek:  Chcete začít žít zdravě? Zkuste do jídelníčku zařadit superpotraviny

TOP 10 video – nehody vysokozdvižného vozíku

V následujícím sestřihu najdete TOP 10 nejzajímavějších nehod spojených s vysokozdvižným vozíkem. Tentokrát to není žádný hraný film, ale čistá relativa, tak jak ji zachytili bezpečnostní kamery v různých skladech nebo továrnách.

No, řízení vysokozdvižného vozíku tedy určitě není tak jednoduché, jak by to mohlo na první pohled vypadat. Přece jenom to chce něco navíc, než si jen sednou za volant nebo řídicí páky. Sice to na první pohled vypadá, že to opravdu nic není, ale zdání klame.

Simulátor vysokozdvižný vozík

Pokud byste si sami chtěli vyzkoušet jaké to je řídit vysokozdvižný vozík, tak si můžete vyzkoušet tuhle hru – simulátor vysokozdvižný vozík, a sami zjistíte, že to není až taková „sranda“ jak by to mohlo na první pohled vypadat. Jen si dejte pozor, abyste nedopadli jako Klaus z prvního videa. I když to vám asi u hry na počítači nehrozí.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *