Rozhodli jste se vyměnit vaši malou vanu nebo starou sprchu za nový, krásný a praktický sprchový kout? Zde najdete deset užitečných rad jak postupovat při nákupu.

Máte základní možnosti jak postupovat. Můžete se obrátit na koupelnové studio, či jinou prodejnu a koupit kompletní sprchový kout včetně armatury. Je to jednoduché řešení, ale v tomto případě existují určitá omezení ve tvarech a velikostech.

Pokud si žádný nevyberete nebo máte koupelnu atypických tvarů, pravděpodobně budete muset sprchový kout zkompletovat ze základních částí – vaničky, zástěny a baterie.

10 základních rad, jak postupovat při výběru sprchového koutu

1. Doporučujeme zakoupit vaničku a zástěnu téže značky nebo dbát na rady výrobce. Zajistíte si tak, že budou do sebe pasovat a splní dekorativní vlastnosti.
2. Při výběru vaničky si můžete vybrat z několika materiálů. Akrylát a ocel se smaltovaným povrchem postupně doplněný keramikou či umělým kamenem.
3. Ocelové vaničky a skleněné zástěny se dají ošetřit povrchy, které zabrání zašpinění. Další materiály tuto možnost neposkytují.


4. Pečlivě volte vaničku, i když si tvoříte sprchový kout ve výklenku. Dlažba, ačkoli je doplněná kvalitní hydroizolací, je riziková a lehko se může stát, že voda pod ní proteče a vy vytopíte sousedy.
5. Dbejte na bezpečnost, vyžadujte vaničku s protiskluzovým povrchem.
6. Zvažte, zda chcete zástěnu plastovou nebo skleněnou, která je odolnější a snáze se udržuje.
7. Vaničky a zástěny se vyrábějí v několika barevných provedeních, ale spousta lidí dává přednost bílému provedení. Co se týče zástěn, volí čiré vyhotovení. V plastovém provedení volte raději typ se vzorem, spíš se na něm ztratí případné škrábance.

8. Sprchové kouty lze doplnit různými sedátky, která jsou praktická pro starší lidi a lidi s pohybovým omezením.
9. Jakmile se rozhodnete pro termostatickou baterii, jejíž tělo je ukryto ve stěně, zůstane vám ve sprše víc místa.
10. Nezapomínejte na věšáky a poličky, na které budete odkládat ručníky a hygienické prostředky.

Tip na článek:  Pořiďte si vlastní dům s nebankovní hypotékou
10 rad, které vám pomohou vybrat sprchový kout
10 rad, které vám pomohou vybrat sprchový kout
Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..