Vybavit dítě do školy není právě nejlevnější záležitost, zvlášť pokud dbáte na kvalitu a tím samozřejmě i na jejich zdraví. Mezi nejdražší pomůcky vůbec patří rozhodně školní aktovky a studentské batohy.

Ale nejde tu jen o cenu. Jsou rovněž nejčastějším tématem sporů mezi rodiči a jejich ratolestmi. Zatímco vaši potomci se budou dožadovat svých oblíbených motivů, vy budete nejspíše dávat přednost zcela jiným parametrům.

Na co se zaměřit při výběru

I školní aktovka pro prvňáčka, kterou vynosí zpravidla jen jeden školní rok, by měla co nejvíce dbát na kvalitu. Pohlídejte si přítomnost zdravotních i bezpečnostních prvků a nezapomeňte ani na celkový komfort při nošení. Sečtete-li dohromady váhu učebnic a svačiny, snadno dojdete k tomu, že školní batohy je třeba vybírat co nejlehčí. I oněch doporučovaných 1,2 kilogramu může být pro nejmenší děti moc. Vždyť vaše ratolest by měla nést na svých zádech maximálně desetinu své váhy!

A co si ještě pohlídat? Samozřejmě reflexní prvky. Ty nejkvalitnější školní batohy se jimi honosí nejenom na přední straně, ale také po stranách. Naprostou samozřejmostí by pak měly být i nastavitelné popruhy – a to včetně hrudního pásu.

Tip na článek:  Zařizujeme dětský pokoj snadno, rychle a bezpečně

Chcete ušetřit? Nakupujte přímo od výrobce

Možná to nevíte, ale pro ty nejlepší výrobky není třeba jezdit za hranice. Například česká firma Stil se výrobě školních potřeb věnuje už pěknou řádku let. V jejím podání je i ten nejjednodušší studentský batoh lehký, kvalitní a co do ergonomie pečlivě navržený.

Z bohaté nabídky vzorů si vaše dítě určitě vybere. Například školní batohy pro 2. stupeň pracují jak s jednoduchými designy, tak i s nápadně tematickými prvky. Nechybí ani výhodné sety ve stejném provedení, zahrnující kromě batohu např. i penál, box na svačinu, zástěrku, peněženku apod. Můžete se na ně poptat ve všech dobrých papírnictvích (kde od Stil najdete např. i blahopřání nebo ucelený párty program) či zamířit přímo do oficiálního e-shopu na stránkách Stil.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *