electricity meter, electricity, pay

V našich městech a obcích probíhá doslova technologická revoluce, jež nejen zvyšuje komfort obyvatel, ale zároveň snižuje náklady městských rozpočtů. I v menších českých městech či obcích můžete narazit na celou řadu chytrých zařízení. Pojďte se s námi podívat hned na 5 chytrých zařízení, s nimiž se můžete setkat.

Chytré veřejné osvětlení

Jedná se o nový standard veřejného osvětlení, jež lze dálkově ovládat a monitorovat. To umožňuje efektivnější a flexibilnější řízení osvětlení ve městech. Chytré veřejné osvětlení totiž přizpůsobuje svou intenzitu podle potřeby a intenzity slunečního záření. Některé modely jsou vybaveny také detekcí pohybu.

Modul vzdáleného odpočtu vodoměrů

Tento chytrý nástroj pomáhá městům a poskytovatelům vodárenských služeb sledovat spotřebu vody na dálku. Modul vzdáleného odpočtu vodoměrů představuje skutečný průlom v přesnosti odpočtů a efektivity jejich provádění. Jeho pořízení tak představuje konec ručního odečítání hodnot a potažmo i chyby, které z toho mohou vyplývat.

Tip na článek:  Výhody topení s dřevěnými briketami

Modul vzdáleného odečtu elektroměrů

Podobně jako v případě vodoměrů, tak i zde je cílem přesné a efektivní monitorování spotřeby energie. Toto zařízení umožňuje dodavatelům elektřiny sledovat spotřebu jednotlivých domácností a podniků na dálku. Modul vzdáleného odečtu elektroměrů tedy výrazně zvyšuje přesnost fakturace a umožňuje spotřebitelům lepší kontrolu nad spotřebou energie.

Inteligentní odpadkové koše

Další technologií, na kterou můžete narazit během procházky po městě, jsou chytré odpadkové koše. Ty využívají senzory k detekci obsahu, díky nimž pracovníci rozpoznají, kdy je nutné dané koše vyprázdnit. Města jsou tak schopná lépe plánovat práci veřejných služeb.

Digitální informační tabule

Posledním z našeho výběru chytrých městských zařízení jsou digitální informační tabule, jež poskytují občanům aktuální informace o veřejné dopravě, počasí, městských akcích a dalších relevantních tématech. Oproti klasickým tabulím umožňují rychlou aktualizaci v reálném čase.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *