3 praktické rady, jak najít a získat vysněné povolání

Nezaměstnanost cloumá Českem. Sezónní práce v průběhu podzimu ustaly a počet nezaměstnaných osob začíná pomalu, ale jistě narůstat. Pokud patříte do skupiny aktivních uchazečů o zaměstnání, kteří pouze nespoléhají na pomoc úřadů práce a statní podporu v nezaměstnanosti, pak jistě převážnou část dne věnujete vyhledávání nových pracovních příležitostí. Jistě nám dáte za pravdu, že takové hledání není ani trochu jednoduché. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli připravit pro vás tento praktický manuál, ve kterém se zmíníme o 3 praktických radách, které vám mohou dopomoci k získání práce snů.

Tip č. 1 – věnujte se aktivnímu hledání

Rozeslat během týdne tři životopisy a doufat, že se vám ozvou s příslibem pracovního místa, je v dnešní době dosti naivní. Hledání zaměstnání se intenzivně věnujte několik hodin denně. Reagujte na nabídky práce konkrétních zaměstnavatelů, aktivně oslovujte firmy nebo navažte spolupráci s nějakou pracovní agenturou, která vám může samotný proces náležitě usnadnit.

Tip na článek:  Jak poznat kvalitní developerský projekt? Kritéria jsou hned tři

Tip č. 2 – životopis je základ

Zapomeňte na sáhodlouhé slohové práce popisující váš život, včetně života vašich rodičů nedej bože dalších příbuzných. Dnes drtivá většina zaměstnavatelů vyžaduje strukturovanou formu životopisu, která obsahuje minimum informací, je velmi přehledná a personalistovi nebo samotnému zaměstnavateli při čtení nezabere více, než pár minut. Při psaní životopisu dodržujte všechny formální i obsahové náležitosti, uvádějte pouze pravdivé informace a mějte na paměti, že tento dokument může být vstupenkou na pracovní pohovor.

Tip č. 3 – nenechte se odradit prvotními neúspěchy

Je pochopitelné, že neúspěch člověka příliš nepotěší. Ovšem při hledání práce s ním musíte chtě-nechtě počítat. Nenechte se však prvotními neúspěchy porazit, raději je vezměte jako výzvu a zapracujte na sobě. Pokud ztrácíte na elánu nebo si nevíte rady s psaním životopisu nebo samotným procesem hledání, prostudujte stránky personální agentury Manpower na adrese http://www.manpower.cz/, na kterých se dozvíte mnoho praktických rad i osvědčených tipů, jež vám mohou být při hledání práce užitečné.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *