The Little Girl Little Thing  - 2081671 / Pixabay

První rok dítěte je klíčový nejen pro jejich zdraví, ale i vývoj. V tomto období se děti učí a rozvíjí většinu dovedností a schopností, které budou ve svém budoucím životě využívat. K tomu však potřebují dostatek podnětů například v podobě hraček. Níže vám tedy představíme 4 tipy, jak vybírat hračky pro miminka.

1. Zaměřte se na kvalitu

Kvalita je při výběru hraček jedním z nejdůležitějších kritérií. Ještě před jejich koupí byste se tedy měli ujistit, že je daná hračka vyrobená z kvalitních materiálů. Obecně se s takovými hračkami setkáte u nás, kde se kvalita hraček pohybuje opravdu na vysoké úrovni.

2. Dbejte na bezpečnost

Hračky pro miminka by měly splňovat ty nejpřísnější bezpečnostní podmínky, díky kterým si můžete být jistí, že jsou na 100 % nezávadné. Konkrétně se jedná o evropské značení CE, které zaručuje, že je hračka vyrobena z kvalitních materiálů a vašemu dítku nemohou jakkoli ublížit. Značku byste měli najít vždy na obalu hračky.

Tip na článek:  Kamera na helmu je dobrým společníkem na dlouhé cesty

3. Hračky vybírejte podle věku

Při výběru hraček hraje velkou roli jejich věk. Právě během prvního roku života jsou hračky děleny hned do několika kategorií, které odpovídají jejich schopnostem a dovednostem. Vždy se tedy ujistěte, že hračka odpovídá věku vašeho dítěte. Doporučený věk by měl být vždy uveden na obalu. Pokud tomu tak není, zkuste se zeptat prodejce či přímo výrobce.

4. Zkuste interaktivní hračky

Velkou popularitu si v posledních letech získaly interaktivní hračky pro miminka. Jsou určené pro děti do jednoho roku. Ve většině případů se jedná o zvukové hračky, které stimulují všechny smysly. Dětem tak pomáhají s rozvojem zraku, sluchu či jemné a hrubé motoriky. Velkým učiteli jsou však i v oblasti řeči, díky čemuž se dítě brzy naučí vyslovovat svá první slůvka.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *