Odvádět skutečně dobrou práci na zahradě nemusí být věda. Stejně tak nemusíte stříháním živého plotu nebo sekáním trávy strávit dlouhé hodiny, respektive déle, než je zapotřebí. V obou případech si pořiďte kvalitní zahradní nářadí, jež by mělo hlavně dobře padnout do ruky. Dejte proto při výběru na první pocit, který se ve vás probudí, jak nářadí vezmete do dlaní.

Pro práci na zahradě je zapotřebí mít po ruce několik pomocníků, mezi které patří lopata, hrábě, rýč, vidle a další. Aby se s nimi dobře pracovalo, musí nejen dobře padnout do ruky, ale také je nutné je řádně ošetřit a opravit, pokud to bude zapotřebí.

Když vybíráte rýč

Pokud vaše pozornost aktuálně směřuje k rýči, při jeho výběru sledujte hlavně jeho zakřivení. Nabídka aktuálně zahrnuje špičaté a rovné rýče, každý z nich se pyšní trochu jinými vlastnostmi. Zatímco špičatá verze je spíše určená pro úpravy tvrdé a kamenité půdy (do které se hravě zarývá právě díky svému špičatému tvaru), rovné rýče jsou zase určené pro efektivní pěstování, případně také pro zarovnávání záhonů v sezoně.

Tip na článek:  Zdravější a pohodlnější sezení

Když vybíráte vidle

Chybí vám ve vaší kůlně spíše kvalitní vidle, se kterými byste se pustili třeba do přehazování půdy? Aby byl tento společník při zahradních pracích opravdu k užitku, je zapotřebí investovat do robustní alternativy, která se navíc pyšní dokonalou ergonomií.

Pokud si vyberete vidle, které vám budou opravdu dobře sedět do ruky, hravě s nimi odstraníte plevel, provzdušníte trávník nebo půdu, také vyhrabete kameny, které mohou znesnadňovat odpolední sekání trávníku.

Když vybíráte hrábě

Podzim se nesl ve znamení hrabání listí. A to by nebylo možné, kdybyste neměli po ruce hrábě. Mnohé modely však způsobují mozoly, proto by vaše pozornost při výběru měla směřovat k odlehčené alternativě.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *