Hledáte aktivitu, která procvičí celé tělo a zároveň vám umožní se skvěle bavit na čerstvém vzduchu? Pak je nejvyšší čas vyzkoušet paddleboarding.

Paddleboarding patří v současnosti k vysoce populárním vodním sportům, který stále získává další příznivce po celém světě. Na první pohled může jízda na paddle boardu vypadat velmi snadno a relaxačně. Ovšem když půjdete do hloubky, zjistíte, že jde o docela intenzivní cvičení.

V případě, že potřebujete trochu více přesvědčit, níže jsme vybrali 5 důvodů, proč s paddleboardingem začít.

Procvičí celé tělo

Pohyb na vodní hladině znamená, že budete muset zapojit svaly středu těla, abyste mohli vyvažovat a zabránit pádu z prkna do vody. Velmi rychle zjistíte, že začnete používat svaly, o kterých jste ani nevěděli, že je máte. Zároveň si všimnete, že vám velmi rychle začínají tuhnout svaly na nohou díky tomu, jak vše vyvažujete.

Nicméně jízda na paddleboardu není jen o vyvažování pomocí středových svalů a dolních končetin. Jde o účinný způsob cvičení i pro horní část těla, neboť pro pohyb po hladině budete potřebovat zapojit ramena i zádové svaly. Na své si tak přijdou svaly horní i dolní poloviny těla.

Zároveň jde o aktivitu, která vyžaduje koordinaci, což je skvělý trénink i pro váš mozek. Duševní stimulace, která vytvoří nové vazby mezi mozkovými buňkami pro rychlejší reakce se vám pak budou hodit i na suchu pro efektivnější práci a jasnější myšlení.

Cvičení na čerstvém vzduchu vám obecně dodá možnost okysličení, což pak poznáte na zlepšení celkového krevního oběhu a lepší regeneraci po námaze.

Užijete si skvělé výlety na vodě

V podstatě na jakékoliv vodní ploše si můžete zajezdit na paddleboardu. V našich končinách jde zejména o jezera či řeky. Pokud se chystáte k moři paddleboard si určitě přibalte sebou.

Bez ohledu na to, kde budete jezdit příroda, která vás bude obklopovat je sama o sobě velkolepá. Už jen to, když budete jezdit na dané trase pravidelně můžete pozorovat, jak se bude prostředí během roku měnit.

Jednou z výhod nafukovacího paddleboardu je možnost vzít si ho sebou opravdu kamkoliv pojedete. V zabaleném stavu zabere pouze jeden batoh, který dáte bez obtíží do kufru auta nebo ho klidně převezete i letadlem. V každém případě budete pak připraveni vyrazit na paddleboard v novém místě, kde to ještě neznáte.

Tip na článek:  Móda a aktuální trendy oblečení – to je dstreet.cz!

Bude s vámi růst

Vaše první lekce paddleboardingu vám ukáže, že vstup na paddleboard je obtížnější, než to vypadá. Vaší první výzvou tak bude, jen zůstat na prkně při pádlování.

Časem se budete dále zlepšovat v pádlování a udržet rovnováhu pro vás již nebude výzva. Následně můžete vyzkoušet další možnosti jako je např. SUP Yoga, kdy můžete začít na paddleboardu cvičit jógu. Některé náročné pozice z jógy pak opět posunou vaše hranice síly a rovnováhy na novou úroveň.

Další možností je prostě vzít svůj paddleboard na zcela nové místo s náročnějšími podmínkami na vodě. Příroda vám zajistí, že i na stejném místě budou vaše zkušenosti při pádlování zcela jiné a nové.

Existují různé varianty paddleboardů

Už jsme naznačili, že máme např. SUP Yogu, která kombinuje tradiční stand-up paddleboarding s dalším populárním koníčkem – jógou. Existuje také možnost závodění na paddleboardu, rybaření nebo surfování na moři. Všechny tyto aktivity však vyžadují od paddleboardu trochu jiné vlastnosti.

Výrobci toto registrují, takže začali vyrábět prkna speciálně navržená pro různé varianty paddleboardingu. Je jasné, že např. prkna pro SUP Jógu budou vyžadovat vyšší stabilitu, takže jsou obvykle větší než ostatní. Závodní paddleboard pak musí dobře prořezávat vlny, aby jezdec docílil rychlejšího pohybu.

Je to úžasný sport

Paddleboarding je zábava, vzrušení a přináší pocit úspěchu, když se vám podaří bez chyby zajet celou trasu. Existuje celá řada průvodců, kteří vám pomohou s výběrem správného paddleboardu – např. Jak vybrat paddleboard od MysticStore.

Podle statistik z roku 2010–2015 se paddleboardingu věnuje nejméně 2,5 milionů lidí na celém světě a tohle číslo se od prvního měření ztrojnásobilo, tedy aktuálně půjde již o mnohem více lidí, kteří se určitě nemýlí.

A na závěr tip, kde si můžete vybrat kvalitní nafukovací paddleboard včetně dalšího vybavení a oblečení na paddleboarding. Navštivte stránky www.mysticstore.cz nebo se zastavte na Showroomu Mystic v Brně nebo Praze, kde si je můžete i vyzkoušet.

Pro ty z vás, kteří si to chtějí nejdříve zkusit existuje jednoduché řešení. Půjčovna paddleboardů v Brně, kde si můžete vybrat z několika variant paddleboardů a půjčení není drahé. Nejste z Brna? Nevadí. Paddleboard včetně příslušenství se dá půjčit po celé ČR, kde vám jej doručí dopravní služba.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..