5 univerzálních hraček pro kluky a holky

Holčičky a kluci mají přes své odlišné zájmy jedno společné! Nesnášejí nudu a tak rádi si hrají! Je pravda, že kluci při hraní sáhnou častěji po autíčku a holky zase preferují panenky. Existují však i takové hračky, které jsou pro oba pohlaví univerzální. Jaké hračky to jsou?

Se stavebnicí si vyhrají kluci i holky
Stavebnice jistě patří mezi univerzální hračku číslo 1. S barevnými kostičkami si totiž dost dobře vyhrají kluci i holčičky. Je však zábavné sledovat, že výtvor z těch stejných kostiček bude naprosto odlišný. Protože zatímco kluk si postaví garáž pro své auťáky, holčička se spíše pustí do stavby hradu pro princezny. Ať tak či onak, stavění z kostiček bude stejně přínosné pro oba. Stavebnice, jako obecný pojem je jistě určená pro holku i kluka. Ovšem kdybyste prostudovali tu spoustu stavebnic, které na trhu existují, zjistíte, že i ony jsou rozděleny na tematické řady pro kluky i holky. Společnost Lego jistě myslí na všechny děti, proto si teď kluci mohou hrát s řadami Lego Chima, Lego Hero Factory, Lego Ninjago a další. Na holčičky zas čeká kouzelný svět princezen se stavebnicí Lego Disney Princezny nebo Lego Friends.

Dětské puzzle patří do všech dětských pokojíčků
Mezi další univerzální hračky jistě patří dětské puzzle.  Ty najdete téměř ve všech dětských pokojíčcích a je zcela jedno, zda se jedná o pokojíček pro holky nebo pro kluky. Ačkoliv je pravdou, že pro puzzle mají pochopení a nadání spíše holčičky, ani kluci k nim nemají daleko. Skládání dílků k sobě vyžaduje spoustu trpělivosti a pečlivosti. Dětské puzzle tak stejně, jako stavebnice patří k výukovým hračkám, které přinášejí chytrou zábavu. Dnes si děti mohou vybrat z široké škály motivů dětských puzzlí – auta, princezny, zvířata, pohádkové bytosti a další motivy čekají na děti. I tady bude výběr u kluků a holčiček velmi rozdílný. Vcelku však můžeme puzzle považovat za univerzální hračku pro holky a kluky.

Fidli, fidli na housličky, bum, bum na bubínek….
To hudební hračky zajistí spoustu zábavy a samozřejmě i muziky! Bubínek, flétnička, kytara, klávesy a další dětské hudební nástroje mají místo v dětském pokojíčku kluka i holčičky. Mimo zábavu a rozčilení sousedů kvůli neustálému rámusu přinesou do dětského světa i spoustu ponaučení. Hudba má totiž nesmírný vliv na mozkovou činnost dětí i dospělých. Ovlivňuje jejich náladu a momentální rozpoložení. Ač falešná, zato dětmi vytvořená melodie tak může být začátkem pro další hudební rozvoj dítěte. S hudebními nástroji si vyhrají kluci i holky, proto se řadí mezi univerzální hračky.

Tip na článek:  Hodinová manželka Eva

Plyšák v postýlce zahřeje kluka i holku
Plyšové hračky jsou mezi dětmi velmi oblíbené a jistě patří nejen do dětského pokojíčku kluka i holky, ale rovnou i do jejich postýlek! Hračka z plyše totiž děti hezky zahřeje a utěší v nepřítomnosti maminky.  A jelikož si děti mohou vybírat z široké řady plyšových hraček je jisté, že si s nimi vyhrají kluci i holky. Lišit se tak bude pouze vzhled plyšové hračky. Zatímco kluci si vyberou modrého zajíčka, holčička sáhne spíše po růžovém medvídkovi! Ať tak či onak, plyšová hračka se bez obav může zařadit mezi 5 top univerzálních hraček pro kluka i holku.

Vybarvovací hračky milují všechny děti. Barvičkami si svůj svět vymalují podle svého!

Top 5 univerzálních hraček pro holky a kluky mohou uzavřít vybarvovací hračky. Mezi ně patří nejrůznější omalovánky, ovšem v dnešní době si mohou děti vymalovat svůj batůžek, školní pouzdro, hračku, dokonce i svůj domeček nebo hrad.  Pestrobarevné pastelky, barvičky a další vybarvovací potřeby jistě patří do výbavy každého školáka i předškoláka. Vybarvování a kreslení má podstatný vliv na rozvoj dětských dovedností.  Barvení a malování přináší nekončící zábavu do dětských pokojíčků kluků i holek. Proto vybarvovací hračky mohou uzavřít pětici univerzálních hraček pro kluka i holku.

Děti mají rády zábavu a nesnášejí nudu! A i když mají kluci a holky podstatně odlišné zájmy, mohou se shodnou na několika málo hračkách, s kterými si vyhrají všichni bez rozdílu. Mezi takové hračky jistě patří stavebnice, puzzle, plyšové hračky, hudební dětské nástroje i vybarvovací hračky. Ty by rozhodně neměly chybět v žádném dětském pokojíčku.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *