Jak vypadá taková typická dovolená v Řecku? Víme to!

Vybíráte letní dovolenou? Padla vaše volba na zájezdy do Řecka? Pak nám nezbývá nic jiného, než vám upřímně pogratulovat! Taková dovolená Řecko je totiž ideální variantou pro rodiny s dětmi, zamilované páry, ale i seniory, kteří touží po nerušené relaxaci a zaslouženém odpočinku. Máme pro vás malý řecký manuál toho, na co se můžete v této okouzlující zemi těšit. A věřte, že náš výčet bude pořádně obsáhlý!

Nádherné pláže

Jako první musíme nepochybně začít plážemi, kterých nabízí Řecko nepřeberné množství. Ať už zvolíte pevninu nebo některý z malebných řeckých ostrovů, můžete si vybírat jak z početných písčitých pláží s velmi pozvolným vstupem do moře, tak i oblázkových plážiček či divokých skalnatých zátok, jež ocení zejména romantické duše vyžadující klid a soukromí.

Okouzlující příroda

Řecko nabízí bohatou faunu a floru. Čím více na sever míříte, tím zelenější lokalita bude. Ostrovy Zakynthos a Korfu jsou považovány za zelené smaragdy celého Středomoří. Například na Korfu naleznete hned 40 druhů překrásných orchidejí i miliony zelených olivovníků, které dávají ten nejkvalitnější olivový olej v celé Evropě.

Tip na článek:  Olivový olej patří do zdravého životního stylu

Bohatá historie

Milovníci historie zajásají! Řecko je ne nadarmo považováno za kolébku lidstva. Obdivovat zde můžete přenádherné historické stavby, lázně, ale i katedrály, chrámy a nespočet dalších historických památek, k nimž se váže specifický příběh.

Výtečná kuchyně

Kdo neochutná řecké tzatziki, zdejší musaku, řecký salát nebo sofrito, jakoby v Řecku ani nebyl! Pochutnejte si na křupavé zelenině, čerstvých rybách, masu, které voní po bylinkách, jež spásají zvířata na zdejších slunných pastvinách nebo výborném vínu a místní pálence. Vsadíme se, že po návratu domů budete na řecká jídla vzpomínat s pořádnou dávkou nostalgie.

Nezapomenutelné zážitky

Jízda na koních po pláži, okouzlující západy slunce, řecké festivaly a taverny, tradiční tance či malebné pláže a zátoky ve vás zanechají nesmazatelné stopy. Je jen málo cestovatelů, kteří se po první návštěvě znovu netouží vrátit do okouzlující kolébky lidstva – Řecka. Pokud vás dovolená v Řecku zaujala, koukněte na nabídky first minute Řecko, díky nimž můžete nějakou tu stokorunu ušetřit a vybírat z bohaté nabídky lokalit a ubytování.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *