Současná pandemická situace začíná opravdu nabírat na obrátkách. A není tedy divu, že se velcí i malí investoři snaží uložit svůj majetek někam, kde neztratí na hodnotě. V kurzu jsou zejména tzv. bezpečná aktiva, jejichž prodej atakuje rekordy.

A mezi ty nejdostupnější patří rozhodně zlato. Majitelé investičních slitků nebo zlatých mincí se žádné ekonomické krize obávat doopravdy nemusí. Čáru přes rozpočet jim neudělají pády měn ani jiné negativně působící faktory. A čím se vlastně zlato liší od jiných drahých kovů?

Trh se zlatem se mění doslova před očima

A velký podíl na tom má právě již zmíněná světová situace. Už dávno proto není investiční zlato určeno jen pro velké investory, jejichž vklady se pohybují v milionech. Uložit si do něj můžete i „jen“ pár tisíc. Takže pokud patříte mezi drobné střadatele, určitě si tuhle příležitost nenechte ujít.

Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí.

Cena zlata je aktuálně velmi výhodná, takže jakmile krize opadne, dá se očekávat příjemné zhodnocení investice. A nezáleží na tom, jak moc se mezitím světové problémy ještě prohloubí. Teď už neplatí poučky o procentuálním podílu, který by měl u vašeho majetku tvořit tzv. bezpečné investice. Naopak, pravidlo je nyní jen jedno – čím více, tím lépe. Jedině tak se můžete skvěle a bez rizika zaopatřit pro budoucí časy.

Tip na článek:  Víte kolik dlužíte?

Doplňte své zlaté rezervy u specialistů

Přemýšlíte o tom, že jde  o téma přesně pro vás? Kvalitní zázemí vám poskytne firma Zlaté mince, která do ČR vozí zlaté slitky a další produkty od známých švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Jde o světové značky s vysokou kvalitou.

A o ceně zlata (prodejní i výkupní) vás pravidelně informuje na stránkách www.zlate-mince.cz, kde si můžete cenný kov objednat i domů. Zlato doporučujeme zvláště, nebudete u něj totiž platit DPH (u platiny, stříbra apod. bohužel zcela běžná věc). Svůj majetek tak skutečně zhodnotíte se vším všudy.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *