Vybarvování omalovánek patří mezi ty vůbec nejoblíbenější dětské kratochvíle. Nejen proto, že se jedná o velice oblíbenou hru, ale také mají pro děti edukační charakter, protože si tímto způsobem zlepšují svou jemnou motoriku a učí se správný uchop tužky nebo v tomto případě spíše pastelky.

Nicméně omalovávání či vybarvování může být velice užitečné i pro dospělé. Zapojují se při tom totiž centra v mozku spojená s kreativitou a fantazií, která jsou poté v rovnováze s logickým myšlením a organizačními procesy.

Antistresové omalovánky pro dospělé

Možná už jste někdy v souvislosti s omalovánkami pro dospělé slyšeli o tzv. relaxačních nebo také antistresových omalovánkách. Takové omalovánky velice příznivě dopomáhají k odbourávání stresu a jsou tak samozřejmě lepší alternativou než různá antidepresiva nebo alkohol.

Nehledě na to, že nám umožňují se na chvilku zastavit v každodenním shonu uspěchané doby a také mají vliv na předcházení syndromu vyhoření. Dávají nám možnost vrátit se jejich pomoci alespoň na okamžik zpátky do dětství, tedy do dob, kdy byly veškeré lidské starosti ještě malicherné a nebylo třeba se nad nimi nijak zvlášť trápit.

Jedná se tedy o velice jednoduchou pomůcku, která má až překvapivý vliv na lidské zdraví, přestože se to možná nyní zdá neuvěřitelné. Je potřeba to vyzkoušet. Zrovna tak je fajn, že si omalovánky můžete vzít kamkoliv s sebou. Potřebujete k nim vlastně už jen pastelky.

Jaké antistresové omalovánky vybrat?

Existuje celá řada možných alternativ takových omalovánek, ze kterých si každý vybere takové motivy, jenž se mu nejvíce líbí. Zajímavé jsou pak kupříkladu tzv. omalovánky mandaly, jenž využívají meditačních symbolů a ornamentů symbolizujících vesmír.

Tip na článek:  Zdravé hraní? S Xbox One to jde

Na vás potom je, si váš vlastní vesmír vybarvit přesně tak, jak ho vnímáte vy. Stejně tak ale můžete vybarvovat zvířata, květiny, postavičky, ostatně vše, co je vám milé a pomůže vám se nějakým způsobem odreagovat a získat novou energii.

Antistresové omalovánky se pak od těch obvyklých dětských liší především složitějšími obrazci, které vymalováváte. Avšak existují i takové omalovánky uzpůsobené pro naše nejmenší, jenž jim pomáhají se soustředěním.

Antistresové omalovánky jako dárek

Omalovánky proti stresu se v poslední době také staly oblíbeným dárkem, kterým potěšit své blízké a myslet při tom také na jejich zdraví a celkovou duševní pohodu. Nespornou výhodou takového dárku je také fakt, že se dá pořídit už za pár desítek korun.

Ocení je pak každý, kdo potřebuje trochu zpomalit. Rovněž je můžete využít k společně strávenému času se svými dětmi nebo vnoučaty. Spojí se tím tak příjemné s užitečným. Jen je potřeba, abyste se při tom cítili příjemně a zůstala tak naplněna jejich nejdůležitější funkce, a tou je relaxace.

Jedna sada antistresových omalovánek vám pak vystačí na dlouhé hodiny a nepochybujeme, že si poté pořídíte další, když si povšimnete jejich pozitivního vlivu na své zdraví a celkové rozpoložení. Velký výběr omalovánek najdete na stránkách poznani-knihy.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..