Výběr notebooku bývá důležitý pro každého jedince, vybírat však musíte také podle priorit, k jakým účelům budete notebook potřebovat. Hráči pro svoje aktivity vyžadují vysoký výkon, zatímco do kanceláří vám bude stačit obyčejný notebook, který bude zvládat základní účetní programy.

Pro některé grafiky pak bývají ideální stolní počítače které, mají větší obrazovku a perfektní výkon. Jestliže si zakoupíte notebook, budete mít výhodu flexibility, především můžete pracovat při jakékoliv cestování, ale také když nemáte k dispozici elektrický proud.

Podle čeho vybrat vhodný notebook

Každý grafik, který úpravou fotek jen zaplňuje svůj volný čas a činí tak především jen pro vlastní potřebu, nepotřebuje extrémně kvalitní notebook, který bude předražený. Pokud však vybíráte notebook pro profesionálního grafika, který se touto prací živí, jistě si na výběru dejte záležet, abyste později nelitovali a do obchodu nešli znovu.

  • Displej – největší pozornost věnujte správnému displeji, nezapomínejte, že budete na obrazovku koukat několik hodin denně a někdy potřebujete přesně vidět každý detail. Doporučuje se používat Full HD obrazovky, nevybírejte však ty největší, jinak bude vše přeostřené. Jestliže vám nevadí trošku investovat, pořiďte si displej s LED podsvícením, což zaručuje i nízkou spotřebu energie, tyto displeje jsou také mnohem tenčí.
  • Procesor – je-li vaší živností kromě fotek také střihání videí, budete potřebovat silnější notebook. Často vybírané bývají čtyřjádrové procesory s přibližně 2 GHz. Čím silnější procesor, tím samozřejmě kvalitnější.
  • Grafická karta – poměrně zásadní komponenta v případě notebooků pro grafiky. Samozřejmě, že dáváme přednost samostatné grafice s vlastní pamětí RAM. Zvlášť některé grafické aplikace či aplikace na střih videa mají přesné požadavky na jaké konfiguraci budou dobře pracovat.
  • Silnější baterie – nikdo nechce neustále chodit s notebookem a tahat za sebou šňůru, obzvláště pokud je notebook nezbytný parťák vašeho cestování. Silnější baterie je důležitá i proto, že pokud si pořídíte kvalitnější grafiku, budete mít větší spotřebu energie.
  • Disk – opět si připlaťte za kvalitu, přičemž SSD disk je mnohem rychlejší, ať už se jedná o fungování aplikací nebo celkové spouštění. Tyto disky také zajišťují svým uživatelům mnohem větší ochranu proti poškození. Vyplatí se mít i jeden pomalejší pro ukládání dat, která aktuálně nevyužíváte.
  • RAM – nezbytnou součástí bývá také operační paměť. Grafické programy jsou náročné, vyžadují tedy minimálně 8 GB RAM. Investovat můžete i do notebooku, který máte jen pro volný čas, všechno je zkrátka o financích.
  • Doplňky – někdy si k notebooku budete muset dokoupit i různé doplňky, abyste mohli fungovat. Kromě klávesnice a myši si můžete ještě dokoupit chladicí podložku, pokud pracujete bez přestávek.
Tip na článek:  Nástroje a metody online marketingu. Využíváte je taky?

Na trhu je k dispozici mnoho druhů notebooků, pro práci bývají však často vybírány MacBooky od značky Apple, které jsou nejen elegantní, ale snadno je můžete propojit i s telefonem, pokud máte stejnou značku. Ceny za notebooky pro grafickou úpravu jsou různé, liší se podle značky, ale také podle požadavků, které vyžadujete, průměrná cena notebooku je přibližně kolem 30 tisíc Kč.

Repasovaný notebook

Notebook pro práci s grafikou si můžete zakoupit i se slevou, jedná se o tzv. repasované notebooky, které jsou převážně vyřazeny z různých předváděcích akcí nebo leasingů. Tyto notebooky můžete sehnat se slevou, která dosahuje až do výše 70 % oproti pořizovací ceně nových modelů.

Než se notebooky dostanou znovu do prodeje, prochází komplexní kontrolou vzhledu a je pečlivě otestován hardware, poté je připraven k prodeji. Notebooky se od zcela nových příliš neliší, i repasované zboží podléhá záruční době, která je ovšem o polovinu zkrácená – tedy 12 měsíců. Zajímavé modely najdete na stránkách inComputer.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *